Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Burmistrz przesłuchany, śledztwo przejmuje prokuratura z Olsztyna


Szczycieńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wątpliwości budzi część oddanych głosów. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył burmistrz Krzysztof Mańkowski. Został już przesłuchany w charakterze świadka. Decyzją prokuratora okręgowego śledztwo przejęła Prokuratura Olsztyn – Południe.


  • Data:

Wszczęcie śledztwa potwierdził „Tygodnikowi Szczytno” Artur Bekulard, szef prokuratury w Szczytnie.

 

- Ale o szczegóły proszę pytać rzecznika Prokuratury Okręgowej bądź Prokuratury Olsztyn – Południe, bo decyzją prokuratora okręgowego śledztwo właśnie tam trafiło – mówi.

 

Szczycieńska prokuratura została wyłączona dla dobra postępowania i zachowania bezstronności, bo zapewne w zainteresowaniu śledczych znajdzie się mnóstwo mieszkańców Szczytna, w tym między innymi część miejskich radnych.


Reklama

 

Reklama

Na razie śledztwo idzie w kierunku usiłowania doprowadzenia gminy miejskiej Szczytno do niekorzystnego rozporządzania mieniem w kwocie 250 tys. zł. Póki co postępowanie toczy się w sprawie.

 

- Rzeczywiście sprawa trafiła do nas, dosłownie we wtorek – mówi prokurator Anna Andruszkiewicz, pełniąca obowiązki Prokuratora Rejonowego Olsztyn – Południe. - Prokurator prowadzący tę sprawę zapoznaje się z materiałami i będziemy przeprowadzali dalsze czynności procesowe.

 

Śledztwo zostało wszczęte 18 listopada. Wątpliwości budzi część oddanych głosów. Śledczy mają sprawdzić, czy nie zostały sfałszowane.Komentarze do artykułu

Śmiech na sali

Czemu Olsztyn decyduje co dla Szczytna najlepsze? Nidzica jest miastem wojewódzkim i tam powinno się rozstrzygać spory.

Anna

A może Burmistrz wyjaśni prokuratorowi jak to było z tymi butelkami z alkoholem z herbem miasta?

Y3b4c p12

Prokuratura niech się weźmie za obajtka, rydzyka, sasina, kaczkę, morawieckiego i resztę bandy tych okupujacych Polskę za sprawą ziobry i tvp1ss itd. Banda idiotow a jeszcze głupsi ci co na nich głosowali.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama