Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Basen ma być gotowy na październik


Prawdopodobnie w październiku będzie można korzystać z basenu Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Remont obiektu, który pochłonął aż 4 mln zł, właśnie dobiega końca.- Na przyszły tydzień planowane są odbiory poszczególnych instalacji – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego policyjnej uczelni nadkomisarza Krzysztofa Wasyńczuka. - I efekt będzie determinował termin oddanie obiektu do użytku. Wstępnie planujemy, że stanie się tak 1 października – dodaje.

 

W marcu burmistrza zapewniał, że obiekt po zakończaniu prac ma być dostępny również dla mieszkańców niezwiązanych z policyjną uczelnią.


Reklama

 

Basen przeszedł kapitalny remont. Został „rozebrany” dosłownie do gołych ścian. Zakres prac objął wymianę wszystkich sieci: wodociągowych, elektrycznych, hydraulicznych, wentylacyjnych...

 

Wymieniono też niecki, czy płytki na ścianach i podłogach. Kompleksowy remont przeszły też szatnie, prysznice, całe zaplecze administracyjno-sanitarnego.

 

Koszt prac to aż 4 mln zł. Inwestycję z własnych środków finansuje Wyższa Szkoła Policji. Basen w Szczytnie działa od ponad 20 lat. Od tamtej pory nie był on nigdy tak gruntownie remontowany.

Reklama

 

Na jakich zasadach i po jakich cenach basen zostanie udostępniony mieszkańcom? Przy kosmicznie rosnących kosztach prądu i ciepła na pewno trwa kalkulacja nowych stawek. Jakie one będą? Postaramy się ustalić to w najbliższym czasie.Komentarze do artykułu

Szczytnianin

Ustalenie stawek za basen dla mieszkańców, jest bardzo proste, \"szont\" zaplanował podwyżki cen wszystkiego o ok. 400% i o tyle samo będą wyższe stawki za basen. Czyli jeżeli godzina moczenia się w policyjnym rosole kosztowała 10zł, to teraz będzie kosztowała 40zł. + 10zł. dla WSP i + 50zł. dla Ukrainy. No i mamy okrągłą stówkę. Oczywiście obywatele Ukrainy będą mieli darmowy wstęp.

Czy aby

napewno to pierwszy taki remont od 20 lat? I gdzie wyrzucono te wymienione niecki, bo chętnie bym jedną starą wziął.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama