Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

20 mln zł zarasta trawą (zdjęcia)


Dworzec kolejowy miał być otwarty dwa lata temu. Odrestaurowany obiekt i jego otoczenie już zarasta trawą, a inwestor, czyli PKP nie wiedzą, czy i kiedy ją "skoszą".Kiedy zabytkowy budynek dworca PKP w Szczytnie zostanie udostępniony podróżującym? – pytają czytelnicy „Tygodnika Szczytna”. Pierwotnie miała to być połowa 2020 roku. Minęła połowa 2022 roku, a odrestaurowany dworzec wciąż jest zamknięty i zaczyna zarastać trawą, co widać na zdjęciach.

 

Z pytaniem o dalsze losy obiektu zwróciliśmy się do przedstawicieli PKP. Odpowiedź mocno nas zdziwiła, bo oni sami również nie widzą, kiedy dworzec zostanie oddany do użytku. Na odrestaurowanie obiektu wydano grubo ponad 20 mln zł.


Reklama

 

Reklama

- Otwarcie obiektu w pierwotnie założonych terminach nie było możliwe z uwagi na wydłużony czas realizacji przyłączy elektroenergetycznych i gazowych, wykonywanych przez operatorów zewnętrznych, niezależnych od PKP S.A. - napisała w odpowiedzi Agnieszka Jurewicz z Wydziału Współpracy z Mediami Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A. - Przyłącza te są niezbędne do zapewnienia zasilania urządzeń w energię elektryczną i paliwo gazowe. Zakończone zostały już roboty związane z wykonaniem ostatnich przyłączy, a obecnie trwa procedura ich uruchomienia. Udostępnienie obiektu podróżnym będzie możliwe po pomyślnym rozruchu i testach instalacji oraz urządzeń znajdujących się w budynku dworca, przeprowadzeniu odbiorów technicznych koniecznych do zakończenia inwestycji oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Dokładny termin otwarcia dworca dla podróżnych podamy po zakończeniu powyższych działań.

 Komentarze do artykułu

ika

Moze choc ochrona obiektu na placu budowy sie cieszy-wszak wciaz ma prace...

Wolf

Stara śpiewka powtarzana dwa lata. Prawda jest taka, ze brak dworca to dla PKP brak kosztów i o to głównie chodzi. A premier obiecywał otwarcie...

dr

Wywalanie naszych pieniędzy, bez rozeznania faktycznych potrzeb. Tak naprawdę wystarczyłby kontener. Rozumiem, że zabytek do odrestaurowania, ale nie dorabiajmy ideologii ze ma to być dworzec PKP. Taki budynek dla 10 pociągów na dobę , a może i mniej. W Szczytnie jest mnóstwo wolnych lokali pod działalność gospodarczą, nie sądzę że przedsiebiorcy będą sie pchać , żeby wynając lokal akurat na dworcu.

kierowca

Wyjebać yylekasy i czekać brawo

Dworzec umiera po reanimacji , jak państwo Polskie po rządach pis

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama