Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Żywe reprodukcje przedszkolne, niesamowite zdolności dzieci (zdjęcia)


Sztukę trzeba poczuć na własnej skórze – to zapewne motto projektu artystycznego „Zabawy ze sztuką”, realizowanego w niepublicznym przedszkolu „Jaś i Małgosia”, które mieści się przy ul. Władysława IV.Walorem edukacyjnym projektu było zaangażowanie nie tylko dzieci, ale ich rodziców. Zadanie do najłatwiejszych nie należało. Za sprawą odpowiedniej charakteryzacji i rekwizytów dzieci stawały się głównymi postaciami z najbardziej znanych obrazów równie znanych twórców.

 

Był więc i Stańczyk, na wzór tego z płótna Matejki, Śpiący Mietek czy Dziewczynka z Wazonem – Wyspiańskiego. Nie mogło zabraknąć da Vinci i jego Mona Lisy, jak też innych twórców: Eycka, El Greco, Muncha i wielu innych.


Reklama

 

- Dzieci miały za zadanie jak najwierniej odtworzyć wybrany obraz – wyjaśnia Aleksandra Mróz, pomysłodawczyni projektu, zestawiła zdjęcia oryginałów i żywych „kopii”, a w przedszkolu przygotowana została specjalna wystawa. - Na tych fotografiach najlepiej widać, że nasze dzieci spisały się doskonale.

 

ReklamaKomentarze do artykułu

ika

Przepiękne! I ciekawy pomysł!!! Jestem za wydaniem tych \"obrazów\" w formie pocztówek lub albumu. Zamawiam jeden zestaw :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama