Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Zwycięstwo Perkuna Orzyny na finał rundy


W ostatnim meczu rundy jesiennej Perkun Orzyny pokonał na wyjeździe w Mrągowie tamtejszy klub UKS Mini Soccer Academy z wynikiem 5:0. Dzięki zwycięstwu Orzyny awansowały na 2. miejsce w tabeli B klasy, obejmując tytuł wicelidera I grupy.- W meczu od razu staraliśmy się narzucić przeciwnikowi swoje warunki gry, jednak nie mogliśmy potwierdzić tego bramką. Dopiero w 18 minucie w polu karnym, po podaniu Tomasza Marszałka, świetnie odnalazł się Michał Filipiak, który pokonał bramkarza drużyny przeciwnej na 1:0 – relacjonuje Tomasz Bojanowski. – Kilka minut później po sprytnie rozegranym rzucie wolnym piłkę do bramki skierował Arkadiusz Żebrowski. Niestety, sędzia nie wiedzieć czemu i ku zdziwieniu wszystkich (nawet zawodników drużyny gospodarzy) odgwizdał spalonego.

 

Od tego momentu drużyna z Mrągowa zaczęła nam się bezbramkowo odgryzać – dodaje.

 

W końcówce pierwszej połowy na dalekie podanie zdecydował się Marcin Marszałek. Piłka trafiła do Michała Filipiaka, który nie zwykł marnować takich okazji i podwyższył wynik na 2:0.


Reklama

 

W drugiej połowie gra Orzyn przebiegała o wiele spokojnej, a kibice na bramkę musieli poczekać do 71 minuty spotkania. W polu karym faulowany został Michał Filipiak, który wykorzystał podyktowaną „jedenastkę” na 3:0. Kolejne dwa gole padły po dobitce Michała Filipiaka, a także dzięki strzałowi Mariusza Lena z 78 minuty. Perkun zakończył spotkanie z wynikiem 5:0.

 

- Dzięki temu wynikowi po rundzie jesiennej kończymy zmagania w I grupie B klasy w fotelu wicelidera. Teraz czas na odpoczynek i wyciągnięcie wniosków, a następnie przygotowania do rudny wiosennej i walkę o najwyższe laury – dodaje Tomasz Bojanowski.

 

Wyniki z rozegranych spotkań w rundzie jesiennej:

Reklama

1. TS Perkun Orżyny 6:0 GKS II Szczytno

2. TS Perkun Orżyny 3:0 KS Start Kozłowo

3. TS Perkun Orżyny 3:2 GKS Pisa II Barczewo

4. GLKS Salęt Boże 1:5 TS Perkun Orżyny

5. TS Perkun Orżyny 6:0 BKS Warmianka Bęsia

6. SAS Szansa Reszel 1:3 TS Perkun Orżyny

7. SKF FC Dajtki Olsztyn 4:0 TS Perkun Orżyny

8. UKS Start Kruklanki 0:2 TS Perkun Orżyny

9. TS Perkun Orżyny 4:5 KP Pomarańcze Korsze

10. UKS Mini Soccer Academy 0:5 TS Perkun OrżynyKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama