Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Zwycięski finisz klasy A - liderem Gwardia Jurand Bank Szczytno

Dobiegła końca piłkarska jesień 2022. Wszystkie drużyny z naszego powiatu, biorące udział w rozgrywkach klasy A, zakończyły ostatnie mecze z przychodem punktów. Gwardia Jurand Bank Szczytno liderem 3 grupy.

• Data:

Lider - Gwardia Jurand Bank Szczytno

13 rozegranych meczów, 11 zwycięstw, 1 porażka i 1 remis – taką statystyką kończy rundę jesienną Gwardia Jurand Bank Szczytno. Podopieczni nowego trenera Mariusza Korczakowskiego wygrali spotkanie z ostatniej kolejki rozgrywek przeciwko KS 2010 Wrzesina 5:1. Bramki zdobyli Michał Kwiecień oraz Szymon Chrzanowski, dublet ustrzelił Arkadiusz Wnuk. Na listę strzelców wpisał się również bramkarz gości, który po niefortunnej próbie wybicia piłki podawanej do niego przez jednego z obrońców, strzelił bramkę samobójczą.

Czwarte miejsce…

...należy do WKS Wałpusza 07 Jesionowiec. Po sobotnim spotkaniu przeciwko GKS Stawiguda, podopieczni Cezarego Kucińskiego mogą cieszyć się z trzech punktów i spokojnego „zimowego snu”. Choć na wynik pracował cały zespół, końcową drogę futbolówki po zwycięstwo wyznaczyli Daniel Gleba oraz Łukasz Gut, który w sobotnim meczu punktował dwukrotnie. Bramki padły w 11, 47 oraz 75 minucie spotkania – z krótką „przerwą” na odpowiedź przeciwników z 55 minuty gry.

Środek tabeli...

...to miejsce GKS Szczytno, który kończy rozgrywki serią trzech wygranych spotkań. Ostatnie – przeciwko Ramsowi Wipsowo - z wynikiem 3:1. Na listę strzelców ostatniego spotkania wpisali się Konrad Elsner oraz Brajan Kisiel, który ustrzelił dublet. Przy bramkach asystowali Konrad Majewski, a także Sebastian Sosnowski. - Zakończyliśmy rundę dobrym występem i możemy w dobrych humorach ładować baterie na zimowy okres przygotowawczy - krótko komentuje trener Paweł Pietrzak.

Do podziału punktów doszło w Wielbarku

Ostatnie spotkanie GZPN Omulew Wielbark przeciwko Burzy Słupy zakończyło się remisem 1:1 i spadkiem na dziewiąte miejsce w tabeli rozgrywek. Strzelcem jedynej bramki dla Wielbarka był Filip Chorążewicz, który wykorzystał akcję z 33 minuty spotkania. Mecz zakończyłby się wygraną, gdyby nie akcja z doliczonego czasu gry. Przeciwnicy zremisowali w 92 minucie na 1:1.