Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Zniszczył mienie, uciekł przed Policją. 22-latek zatrzymany


Szczycieńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali sprawcę trzech czynów zabronionych. 22-letni mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Już niebawem stanie przed sądem.


  • Data:

W niedzielę przed północą (03.12.2023 r.) funkcjonariusze interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytno, gdzie sprawca uszkodził bramę wjazdową na posesję oraz furtkę, czym spowodował straty w wysokości 3000 złotych. Dzięki informacjom od właściciela 22-latka oraz jego samochód udało się "namierzyć".


Reklama

 

Reklama

 

- Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszenia od mężczyzny patrolowali rejon miejscowości i zauważyli samochód marki Audi, którym prawdopodobnie jechał sprawca. Mundurowi wydali polecenie zatrzymania samochodu do kontroli drogowej z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, lecz kierowca nie zatrzymał się, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu a następnie pościg, jednak mężczyzna się oddalił - przekazuje sierżant Emilia Pławska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Dzięki przeprowadzonym czynnościom operacyjnym w poniedziałkowe popołudnie (04.12) kryminalni zatrzymali uciekiniera. W toku przeprowadzanych czynności policjanci ustalili również, że jest on sprawcą podpalenia drzwi wejściowych do budynku, do którego doszło w nocy z 13 na 14 listopada 2023 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytno. Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama