Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Znęcał się nad 63-letnią matką i groził 22-latce pozbawieniem życia


Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie, zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna odpowie również za kilkukrotne znieważenie w miejscu publicznym oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec 22-letniej ekspedientki miejscowego marketu.W miniony wtorek (09.03.21r.) tuż przed godziną 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z domów położonych na terenie gminy. Według osoby zgłaszającej 39-letni mężczyzna rzucił się z pięściami na swoją matkę.

 

Mundurowi na miejscu interwencji zastali pokrzywdzoną 63-latkę.

 

- Kobieta na ciele posiadała widoczne ślady świadczące o tym, że może być ona ofiara przemocy domowej – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - W trakcie rozmowy z policjantami oświadczyła, że jej syn wszczął kłótnie, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, uderzał pięściami i groził, że pozbawi ją życia.

 

Funkcjonariusze natychmiast podęli decyzję o potrzebie odizolowania sprawcy od pokrzywdzonej. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnej celi.


Reklama

 

- W trakcie zbierania materiału dowodowego, szczycieńscy śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna kilkukrotnie znieważył w miejscu pracy 22-letnią ekspedientek miejscowego marketu, a także groził kobiecie, że pozbawi ją życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że mogą być spełnione – dodaje policjantka.

 

W piątek (12.03.21r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo - śledczego materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.

 

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

 

- Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się prosić o pomoc. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich takiej przemocy doświadcza, zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.Komentarze do artykułu

wzruszony

\"W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.\" Piękna teoria. Gorzej z praktyką. Ale deklaracja wzruszająca.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama