Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Znamy termin otwarcia basenu w Szczytnie. Ile będzie kosztował wstęp? (zdjęcia)


Mamy doskonałą wiadomości dla mieszkańców naszego powiatu. Pływalnia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie jest już gotowa na przyjęcie pasjonatów pływania oraz osób, które chcą odpocząć w saunach oraz jacuzzi. Po remoncie pływalnia została ponownie udostępniana mieszkańcom powiatu. Znamy termin otwarcia oraz ceny biletów. Obiekt przeszedł kapitalny remont. Koszt prac to grubo ponad 4 mln zł.Przypomnijmy. Pływalnia, której właścicielem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, została zamknięta z początkiem pandemii. Nie działała już od kwietnia 2020 roku. Ten czas uczelnia wykorzystała na przeprowadzenie kapitalnego remontu pływalni. Została „rozebrana” dosłownie do gołych ścian. Zakres prac objął wymianę wszystkich sieci: wodociągowej, elektrycznej, hydraulicznej, wentylacyjnej...

 

- To serce pływalni, czyli to, czego nie widać gołym okiem, a ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie – mówi inspektor Agnieszka Leśniewska, Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Remont przeszły też szatnie, prysznice, całe zaplecze administracyjno-sanitarne, szatnie i prysznice dla osób niepełnosprawnych. Odnowione zostało jacuzzi. Na terenie pływalni działają dwie sauny (do tej pory była jedna - przyp. red.) tj. łaźnia parowa rzymska (mokra), sauna fińska (sucha). Obiekt wygląda imponująco. Prace remontowe objęły także wymianę płytek na ścianach i podłogach. Niecki zostały nienaruszone.

 

Lifting objął też recepcję. Pojawiły się tam ogromne zdjęcia promujące uczelnię oraz pływanie. Wiele osób, które pamiętają starą pływalnię, na pewno zdziwi się ogromnymi zmianami. Remont nie objął jedynie trybuny, przeszła ona drobny lifting.

 

Koszt prac to ponad 4 mln zł. Inwestycję z własnych środków sfinansowała Wyższa Szkoła Policji. Pływalnia w Szczytnie działa od ponad 20 lat. Od tamtej pory nie był on nigdy tak gruntownie remontowany.


Reklama

 

W czwartek, 5 stycznia, basen w Szczytnie odebrały służby sanitarne.

 

 

- Inwestycja została wykonana zgodnie z projektem i bardzo dobrze jakościowo – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. - Cały obiekt, wszystkie jego pomieszczenia spełniają warunki sanitarno-higieniczne oraz funkcjonalności. Jakość wody też nie budzi żadnych zastrzeżeń. Zarówno pod względem mikrobiologicznym, jak i fizykochemicznym. Można z basenu korzystać w pełni bezpiecznie – dodaje.

 

Warto dodać, że temperatura wody w basenie dużym to 27 stopni Celsjusza, a w brodziku aż 30.

 

Kiedy pływalnia zacznie działać?

 

- Przeszliśmy wszystkie techniczne odbiory, woda w basenie już jest, sauny, jacuzzi przeszły rozruch – wylicza podinspektor Maciej Wojciechowski, który wspólnie z generał Iwoną Klonowską, Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oprowadził naszego dziennikarza po „nowej” pływalni. - Myślę, że to kwestia dwóch tygodni, a najpóźniej z początkiem lutego obiekt udostępnimy mieszkańcom naszego powiatu – dodaje.

Reklama

 

Pływalnia będzie działała na zasadach, jak przed pandemią. Harmonogram wejść zostanie udostępniony w najbliższych dniach na stronie internetowej WSPol.

 

Jakie będą ceny biletów? Te już są znane. Godzinne wejście od poniedziałku do piątku będzie kosztowało 20 zł od osoby. Bilet ulgowy (dla dzieci, młodzieży, studentów oraz emerytów powyżej 65 roku życia) - 15 zł. W sobotę i niedzielę bilety będą kosztowały odpowiednio 22 i 16 zł. Do każdej godziny będzie doliczone 10 minut na wejście i wyjście z basenu. - Czas będzie mierzył elektroniczny system – mówi podinspektor Wojciechowski.

 

- Na terenie pływalni będzie można podejść ze specjalnym zegarkiem i sprawdzić, ile nam go jeszcze zostało – dodaje. - Co ważne wchodząc na pływalnię będzie można korzystać też z naszych dwóch saun, suchej i parowej. Wejście jest w jednej cenie. Nieważne, czy wchodzimy tylko na basen, czy tylko na saunę. Oddzielnie płatne jest wejście na jacuzzi. To koszt 15 zł za pół godziny.

 

 Komentarze do artykułu

Mateusz

Czyli dalej opłaca się do Chorzel jechać tak jak pisał kolega wyżej , przynajmniej wszystko jest w cenie i jest jakaś mini zjeżdzalnia dla dzieci a w Szczytnie jak zwykle dla dzieci nic , mam nadzieje że chociaż jakieś zajęcia będą i wejścia będą kiedy się chce a nie na dyktando jak to było w latach poprzednich oraz dzwonek .

czytelnik

Piszecie Państwo, że znacie termin otwarcia basenu w Szczytnie, ale ewidentnie zachowaliście go dla siebie. W artykule nie ma konkretnej informacji, a wypowiedź podinspektora jest mało konkretna. Dziś 31 stycznia i na stronie WSPol nie ma żadnych informacji, że basen będzie otwarty.

jans

I jeszcze zjeżdżalnia w cenie. Ze o bilecie za 9 PLN na Kartę Dużej Rodziny nie wspomnę. Można? Można!

Mieszkaniec

A w Chorzelach wejście kosztuje 20 zł za 2godz w tym jacuzzi w cenie ,.u nas tragedia ????

Korki Taczer

Dodatkową atrakcją będzie strzelanie z granatnika pod wodą.

mr x

4mnl? tam wszystko to samo co było. pewnie sauna i jacuzzi też. kto może to może przytulić. wiadomo

Mama

A jak z maluchami? Na innych basenach wchodzą gratis do pewnego roku życia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama