Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Znamy nowe stawki podatków od nieruchomości w Dźwierzutach


Na wtorkowej sesji radni gminy Dźwierzuty zajęli się podatkami lokalnymi. Niestety, wszystkie poszły mocno do góry.


  • Data:

Podatek od budynków mieszkalnych wzrósł z 78 groszy do 94 (maksymalny możliwy to 1 zł). Budynki pod działalność gospodarczą wyceniono na 22 zł (było 17,60, a maksymalna możliwa stawka to 28,78 zł).

 

Grunty pod działalność wyceniono na 95 groszy za 1m2 (było 75 groszy, a maksymalna możliwa stawka to 1,16 zł). Maksymalna stawka podatku za pozostałe grunty to 0,61 zł. Gmina ją różnicuje w zależności od konkretnego przeznaczenia i wykorzystania terenu. W przypadku gruntów letniskowych podatek jest maksymalny (61 groszy), sporo mniejszy za drogi czy grunty związane z działalnością rolniczą, w przypadku których jednak wzrost opłaty jest największy (z 16 groszy do 30). Średnio podatkowe obciążenia w przyszłym roku wzrosną o 20%.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

Szczytnianin

Niestety wojna na Ukrainie to drogi biznes i ktoś musi ponieść jej koszty, a kto się do tego bardziej nadaje, jak nie Polacy :) ...no nikt. Nadal uważam, że 20% podwyżki to jakieś żarty, dociągnijcie proszę chociaż do 200%, na początek oczywiście. Może niech radni ze Szczytna pokażą radnym z Dźwierzut, jak się rządzi, niech wypną klaty, naprężą bicepsy i ... podniosą podatki o jakieś 300%. Społeczeństwo trzeba krótko za mordę trzymać, przecież.

mieszkaniec

Czy ja dobrze czytam, że grunty związane z działalnością rolniczą z 16 na 30 gr? Czyli wzrost o prawie 100% ? Super!!! Trzeba uzbierać na diety \"bezradnych\" i na remizę w Dźwierzutach za 11 mln złotych.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama