Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Znamy nowe projekty do budżetu obywatelskiego


Tylko do piątku, 22 lipca mieszkańcy Szczytna mogli zgłaszać pomysły do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na co chcą wydać 250 tys. zł? Pojawiło się sześć propozycji.Dwie z nich dotyczą utworzenia miejsc wybiegu dla psich pupili. Miałyby one zostać utworzone w parku przy ulicy Pasymskiej lub ulicy Skłodowskiej-Curie bądź na Małej Bieli.

 

Trzeci projekt dotyczy zwiększenia oferty wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego w Miejskim Ośrodku Sportu w Szczytnie.

 

Czwarty mówi o stworzeniu w Szczytnie festiwalu rockowego.


Reklama

 

Piąty projekt dotyczy utworzenia urokliwego parku, miejsca wypoczynku i zagospodarowania miejskiej działki na Osiedlu Królewskim.

 

Szósta propozycja to utworzenie miejsca do gry w disc golfa. Jest to gra polegająca na rzucaniu dyskiem do specjalnego kosza. Wnioskodawca wskazał park przy Marii Skłodowskiej – Curie.

 

Reklama

Kiedy nastąpi oficjalna prezentacja projektów oraz czy na wszystkie będzie można głosować, o tym dowiemy się 19 sierpnia, bo do tego czasu ma trwać techniczna, finansowa i merytoryczna analiza propozycji.

 

Głosowanie zaplanowano na termin od 22 sierpnia do 18 września. Wyniki mają pojawić się 7 października.Komentarze do artykułu

Mieszkanka

Co wy wszyscy z tym parkiem przy SP3? Czy ktoś czytał historię jego powstania? Park to park. Miejsce przede wszystkim do wypoczynku i spacerów. Wystarczą niewielkie środki na zagospodarowanie. W tej chwili strach tam wejść po zmroku.

Jurek Ogórek

Parku na Skłodowskiej należy jakoś wykorzystać lepiej - teraz to tylko miejsce dla pijaków, jarającej młodzieży i pole na występy ekshibicjonistów.

Sceptyk

Już widzę jak mieszkańcy osiedli położonych po przeciwnej stronie miasta, a nawet tych w pobliżu, idą z psami na wybieg. Poza tym, to będzie miejsce do rozprzestrzeniania się różnych chorób, nie mówiąc o zobrzydzeniu terenów zielonych.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama