Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Złote medale naszych judoków. Brawo Agata, Patryk i Ignacy!

Zawodnicy klubu sportowego Gwardia Szczytno wywalczyli 7 medali w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Dzieci i Młodzików w Judo im. Józefa Matrackiego – zmarłego, zasłużonego trenera i prekursora judo w regionie.

• Data:

Ponad stu judoków w kilku kategoriach wiekowych i wagowych walczyło na matach OSiR-u w Olsztynie. Podopieczni trenera Tadeusza Dymerskiego wywalczyli 7 medali, w tym trzykrotnie stając na najwyższym stopniu podium.

Złote medale dla naszego klubu wywalczyli: Agata Żarnoch (45 kg), Patryk Bartniczuk (47 kg) oraz Ignacy Narębski (75 kg).

Sobota w Olsztynie owocowała również pierwszymi walkami debiutantów. Medale brązowe wywalczyli: Martyna Sulimowska (42 kg), Filip Sobański (37 kg), Antek Myślak (47 kg) oraz Oskar Maciejewski (60 kg).

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych judoków – mówi trener Dymerski. - Na szczególne wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Patryk Bartniczuk, który wszystkie walki wygrał przed czasem. Efektownymi rzutami potwierdził swoje wysokie umiejętności sportowe – dodaje. - Impreza była uroczysta, zorganizowana na bardzo dobrym poziomie. Były medale, dyplomy, upominki dla każdego – tak powinno to wyglądać, jeśli chodzi o najmłodszych.

W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 7 klubów naszego województwa.