Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Złoci Gaspar Święciński, Maciej Małkowski i Alek Kołodziejski

W Mińsku Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski dzieci i młodzieży w brazylijskim ju-jitsu. Spośród dziewiątki startujących zawodników z klubu Katana Berserker's Team Szczytno z medalami wróciła pięcioosobowa ekipa.

Złoto w kategorii 78 kg wywalczył Gaspar Święciński, w wadze 30 kg niepokonany był Maciej Małkowski, a w 24 kg najlepszy okazał się Alek Kołodziejski. Ze srebrnym medalem zawody zakończył Igor Morawski (46 kg), a na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Iwańczyk (66 kg). Niestety przez eliminacje nie przebrnęli Bartek Małkowski, Bartek Iwańczyk, Mikołaj Nowotka i Kuba Kuczyński.

Seniorzy startowali w Pucharze Polski (727 zawodników), który jak co roku odbył się w Koninie. Najlepiej na wielkopolskiej ziemi zaprezentował się Gaspar Święciński, który w wadze 78 kg zajął pierwsze miejsce. Niepokonany był również Jacek Szewczak, który z kategorii Masters (88.3 kg) wywalczył złoty krążek dla swojego klubu. W ćwierćfinale swoje walki zakończyli Marcin Welk, Kamil Kołodziejski i Adrian Żak.