Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Żłobek i przedszkola z nowymi rozwiązaniami (sprawdź szczegóły)


Jest szansa, że znikną kolejki do miejskiego żłobka w Szczytnie. Władze placówki przymierzają się do wstępnej rejestracji kandydatów drogą elektroniczną. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale rzeczywiście jest taki pomysł – mówi Jacek Walaszczyk, naczelnik wydziału oświaty. To nie będzie jedyna zmiana dotycząca żłobka i przedszkoli w Szczytnie.W miejskim żłobku są 62 miejsca. - Na 29 marca mamy 38 wolnych – mówi naczelnik wydziału oświaty Jacek Walaszczyk. - Na razie jednak rekrutacja jest zawieszona ze względu na pandemię. Kiedy ruszy? Na to pytanie w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć.

 

Tematem żłobka i miejskich przedszkoli zajęli się ostatnim posiedzeniu radni z komisji rewizyjnej. O szczegóły pracowników urzędu i burmistrza wypytywała Aleksandra Kobus-Drężek. - Zawieszenie rekrutacji do żłobka daje nam czas, aby opracować system rejestracji elektronicznej – przekonywała. - Dzięki temu unikniemy kolejek i tłoczenia się ludzi w dobie pandemii.

 

- Takie rozwiązanie jest przygotowywane. Być może nie będzie to pełna rejestracja elektroniczna, ale jakieś pierwsze dokumenty na pewno będzie można tak złożyć – odpowiadał naczelnik Walaszczyk. - Pozostałe dokumenty każdy rodzic będzie musiał już dostarczyć indywidualnie.


Reklama

 

Przed miejskim żłobkiem, które znajduje się w budynku Przedszkola Miejskiego nr 3, w czasie trwania zapisów od lat tworzą się kolejki.

 

- Właściwie niepotrzebnie, bo dla każdego dziecka ze Szczytna miejsce w żłobku się znajdzie – zapowiada burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Przygotowujemy się do adaptacji pomieszczeń pod przedszkole po byłej kręgielni w budynkach Szkoły Sportowej, a dokładnie w hali Wagnera. Projektanci pracują już nad koncepcją adaptacji tego budynku. Jeśli rozwiązanie zaakceptuje sanepid i straż pożarna ruszy przebudowa. Jeśli ten pomysł uda nam się zrealizować i przenieść tam jeden bądź dwa oddziały przedszkolne, to zwolni nam się miejsce na oddział żłobkowy. Myślę, że to rozwiązałoby nasze problemy na tym poziomie edukacji na ładnych kilka lat do przodu.

 

Reklama

Władze miasta nie chcą stworzyć jednego potężnego przedszkola.

 

- To jest wariant a, ale mamy też warianty b i c – mówi burmistrz Mankowski. - Zależy nam na tym, aby każda placówka przedszkolna się rozwijała. Nie chcemy jednego przedszkola rozbuchanego do granic możliwości, a raczej idziemy w koncepcję równomiernego rozwijania każdego z przedszkoli, bo to da nam większe możliwości na przyszłość.

 

W tej chwili na terenie Szczytna działają cztery przedszkola publiczne i pięć, w tym jedno specjalne, niepubliczne.

 

 

 

Fot. Miejski żłobek znajduje się w budynku przedszkola przy ulicy Konopnickiej.Komentarze do artykułu

Xyz

Kobiety niestety czasem nie mają stałych prac zachodząc w ciążę nie przedłuża się im umowy, a jak chcą wrócić na rynek pracy to często przed nimi pierwszeństwo mają samotne matki .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama