Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Żłobek i przedszkola z nowymi rozwiązaniami (sprawdź szczegóły)


Jest szansa, że znikną kolejki do miejskiego żłobka w Szczytnie. Władze placówki przymierzają się do wstępnej rejestracji kandydatów drogą elektroniczną. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale rzeczywiście jest taki pomysł – mówi Jacek Walaszczyk, naczelnik wydziału oświaty. To nie będzie jedyna zmiana dotycząca żłobka i przedszkoli w Szczytnie.W miejskim żłobku są 62 miejsca. - Na 29 marca mamy 38 wolnych – mówi naczelnik wydziału oświaty Jacek Walaszczyk. - Na razie jednak rekrutacja jest zawieszona ze względu na pandemię. Kiedy ruszy? Na to pytanie w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć.

 

Tematem żłobka i miejskich przedszkoli zajęli się ostatnim posiedzeniu radni z komisji rewizyjnej. O szczegóły pracowników urzędu i burmistrza wypytywała Aleksandra Kobus-Drężek. - Zawieszenie rekrutacji do żłobka daje nam czas, aby opracować system rejestracji elektronicznej – przekonywała. - Dzięki temu unikniemy kolejek i tłoczenia się ludzi w dobie pandemii.

 

- Takie rozwiązanie jest przygotowywane. Być może nie będzie to pełna rejestracja elektroniczna, ale jakieś pierwsze dokumenty na pewno będzie można tak złożyć – odpowiadał naczelnik Walaszczyk. - Pozostałe dokumenty każdy rodzic będzie musiał już dostarczyć indywidualnie.


Reklama

 

Przed miejskim żłobkiem, które znajduje się w budynku Przedszkola Miejskiego nr 3, w czasie trwania zapisów od lat tworzą się kolejki.

 

- Właściwie niepotrzebnie, bo dla każdego dziecka ze Szczytna miejsce w żłobku się znajdzie – zapowiada burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Przygotowujemy się do adaptacji pomieszczeń pod przedszkole po byłej kręgielni w budynkach Szkoły Sportowej, a dokładnie w hali Wagnera. Projektanci pracują już nad koncepcją adaptacji tego budynku. Jeśli rozwiązanie zaakceptuje sanepid i straż pożarna ruszy przebudowa. Jeśli ten pomysł uda nam się zrealizować i przenieść tam jeden bądź dwa oddziały przedszkolne, to zwolni nam się miejsce na oddział żłobkowy. Myślę, że to rozwiązałoby nasze problemy na tym poziomie edukacji na ładnych kilka lat do przodu.

 

Reklama

Władze miasta nie chcą stworzyć jednego potężnego przedszkola.

 

- To jest wariant a, ale mamy też warianty b i c – mówi burmistrz Mankowski. - Zależy nam na tym, aby każda placówka przedszkolna się rozwijała. Nie chcemy jednego przedszkola rozbuchanego do granic możliwości, a raczej idziemy w koncepcję równomiernego rozwijania każdego z przedszkoli, bo to da nam większe możliwości na przyszłość.

 

W tej chwili na terenie Szczytna działają cztery przedszkola publiczne i pięć, w tym jedno specjalne, niepubliczne.

 

 

 

Fot. Miejski żłobek znajduje się w budynku przedszkola przy ulicy Konopnickiej.Komentarze do artykułu

Xyz

Kobiety niestety czasem nie mają stałych prac zachodząc w ciążę nie przedłuża się im umowy, a jak chcą wrócić na rynek pracy to często przed nimi pierwszeństwo mają samotne matki .

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama