Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania


Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, codziennie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają obowiązujących ich zasad. Niestety nie wszyscy dozorowani wywiązują się z poleceń wydanych przez sanepid.Wczoraj (07.04.2020r.) około godz. 10 szczycieńscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkańców Pasymia, że 67–latek, objęty domową kwarantanną, przyszedł do miejscowego sklepu na zakupy.


Reklama

 

Reklama

- Funkcjonariusze nawiązali kontakt z mężczyzną, który oświadczył, że wydawało mu się, że „po zakupy, to on może wyjść” - tłumaczy Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mężczyzna został poinformowany o obowiązku przebywania pod wskazanym przez siebie adresem. 67-letni mieszkaniec gminy Pasym popełnił wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Tego samego dnia, szczycieńscy mundurowi zakończyli mandatowo pięć interwencji, podjętych wobec mieszkańców naszego powiatu. Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się.

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Czytelniczka

Zalecenia też trzeba respektować. Pełno tu \"warszawiaków\" i innych z obcymi rejestracjami!!! Ciekawe co ze sobą przywieźli. Mieli siedzieć w domu.

Jest taka wzmianka o ochronie zdrowia i życia i każdy kto na taki uszczerbek kogoś naraża zwłaszcza świadomie odpowiada za to karnie. Za świadomie rozpowszechnianie AIDS grozi odpowiedzialności karna , nie widzę czemu ma nie przy korona wirusie zwłaszcza że moja mama jest w grupie podwyższonego ryzyka . Jak i wiele inny osób. Ja cały czas robię zakupy by ona nie wychodziła z domu.

wolf

Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama