Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Zimowy paraliż na drogach i chodnikach powiatu. Autobusy dopiero teraz wracają na trasy


Bardzo trudne warunki jazdy na drogach w naszym powiecie. Padający deszcz ze śniegiem momentalnie zamienia się w gołoledź. Podobnie jest na chodnikach. Służby apelują o ostrożność. W Szczytnie przestały jeździć autobusy komunikacji miejskiej. Dopiero po godz. 10 wracają powoli na trasy. Do szkół w naszym powiecie nie dotarła część dzieci.- Jeżeli nie musimy to nie wychodzimy z domu, nie wyjeżdżajmy autem – proszą przedstawiciele służb drogowych i ratowniczych. - Warto przeczekać ten najtrudniejszy moment. Chwila nieuwagi i wywrotka gotowa – przestrzegają.

 

Opady zamarzają, tworząc warstwę lodu. Na ulicach i chodnikach jest bardzo ślisko. Z trudnymi warunkami drogowymi nie poradziły sobie między innymi autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

 


Reklama

- Wyjechaliśmy rano na pierwsze kursy, ale po tym, co działo się na drogach, szklanka, autobusy zjechały do zajezdni – przyznaje Karol Włodkowski, prezes ZKM. - Teraz objeżdżamy drogi, sprawdzamy ich stan i powoli przywracamy połączania – mówi. - Na drogach jest dosłownie lodowiska, tak jest na przykład na drodze do Szczycionka, czy innych powiatowych szlakach. Od mieszkańców osiedla przy Mławskiej wiem, że nawet taksówki odmawiały przyjazdu – dodaje.

 

Podobna sytuacja jest w całym powiecie. Cześć dzieci nie dotarła do szkół, bo odwołano autobusowe połączenia. Szczególnie niebezpiecznie jest na drogach mniej uczęszczanych. Służby wciąż walczą z oblodzeniami.

Reklama

 

- Śnieg, który aktualnie pada na wschodzie, szybko przejdzie w deszcz ze śniegiem, deszcz, mżawkę. Spadnie też tzw. deszcz lodowy – przestrzegają synoptycy.

 

 Komentarze do artykułu

Tomasz

Co to będzie jak spadnie 10cm śniegu? Na szczęście mamy globalne ocieplenie i cały czas plus 10....

Stan

No jak popatrzeć na to zdjęcie z autobusem i to co wokół niego to naprawdę armagedon.

Tomasz

zima jest za miesiąc. poza tym mamy globalne ocieplenie, wiec pisanie o jakiś \'przymrozkach\' jest niepoprawne politycznie i niedługo za te \'fake newsy\' będą kary bezwzględnego wwiezienia 10 lat.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama