Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Zgłoś wybitnego sportowca i artystę do nagrody burmistrza


Tylko do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu. Kandydatami do nagrody mogą być osoby zamieszkujące w Szczytnie.Zgodnie z §5 pkt. 3 Uchwały nr IX/64/2016 Rady Miejskiej w Szczytnie z dnia 31 sierpnia 2015 r. w sprawie ustanowienia nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu kandydatów do nagrody mogą zgłaszać stowarzyszenia działające w zakresie kultury i sportu oraz osoby mieszkające w Szczytnie.

 

Nagroda przyznawana jest od 2015 roku. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. Rok później otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło. Ostatnio nagrody trafiły do Macieja Goliana, Macieja Bukowieckiego i Karola Kijewskiego.


Reklama

 

Kandydatami do nagrody mogą być osoby zamieszkujące w Szczytnie, które w 2021 roku uzyskały wybitne osiągnięcia w kulturze i sporcie.

 

Wnioski należy składać do 31 stycznia 2022 r.

Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Szczytnie (pokój nr 1) lub w Wydziale Promocji i Rozwoju Gospodarczego (pokój nr 5). Dostępny jest on także TUTAJ.

ReklamaKomentarze do artykułu

To już jest koniec

\"Czołowy izraelski immunolog stwierdził, że koronawirus z Wuhan ( Covid -19) nie jest zagrożeniem, za jakie się uważał, i jest niczym innym jak „inżynierią psychologiczną” w skali globalnej. Profesor Ehud Qimron, szanowany autorytet, napisał list do izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, w którym potępił program masowych szczepień w jego kraju i skarcił urzędników rządowych, którzy już „napiętnowali” nieszczepionych „rozsiewaczami choroby”. Qimron obecnie kieruje Wydziałem Mikrobiologii i Immunologii Uniwersytetu w Tel Awiwie . „Dwa lata później w końcu zdajesz sobie sprawę, że wirusa oddechowego nie można pokonać i że każda taka próba jest skazana na niepowodzenie” — czytamy w liście Qimrona. „Nie przyznajesz się do tego, ponieważ prawie nie przyznałeś się do błędu w ciągu ostatnich dwóch lat, ale z perspektywy czasu widać wyraźnie, że poniosłeś sromotną porażkę w prawie wszystkich swoich działaniach, a nawet media już z trudem relacjonują twoje wstyd.\" Najbardziej podstawowa odrobina uznanej nauki dowodzi, że próba walki z ciągle mutującym wirusem za pomocą zastrzyków specyficznych dla danego szczepu jest grą głupców, a jednak niewielu polityków i przedstawicieli służby zdrowia przyznaje ten fakt. Qimron jest z tego powodu zły na wielu z nich, zauważając w swoim liście, że kampania szturmowa izraelskiego rządu „nie powiodła się” w celu stworzenia „odporności stada” zgodnie z obietnicą i tylko stopniowo pogarsza sytuację. „Odmówiłeś przyznania, że infekcja pojawia się falami, które same zanikają, pomimo lat obserwacji i wiedzy naukowej” – dodał Qimron w swoim liście. „Odmówiłeś przyznania, że wyzdrowienie jest bardziej ochronne niż szczepionka, pomimo wcześniejszej wiedzy i obserwacji wskazujących, że niezdrowe zaszczepione osoby są bardziej podatne na zarażenie niż wyzdrowienie”.

Grzegorz

A ten Łachacz to po co na te zdjęcia się pakuje , jakie on ma osiągnięcia sportowe?

12345

Na Bukowieckim zapewne te 3000 zł zrobiło wrażenie :D Już by się miasto mogło nie ośmieszać z takimi nagrodami

Jolanta Pazugkiewicz

Wicemistrzyni Polski Osob Niepelnosprawnych

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama