Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie ponownie przystąpił do ministerialnej akcji #SzkołaPamięta


Szkoła to nie tylko miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i umiejętności. To także instytucja, w której zwraca się uwagę młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, których już wśród nas nie ma.Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie ponownie przystąpił do ministerialnej akcji #SzkołaPamięta. W jej ramach odwiedzono lokalny cmentarz, zapalono znicze na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów, ale także uporządkowano zaniedbane mogiły. Zorganizowano lekcje poświęcone ważnym rocznicom, wydarzeniom i postaciom historycznym, a szkolny korytarz ozdobiono okolicznościową gazetką.


Reklama

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Witoldem Olbrysiem, który przedstawił i omówił najstarsze mazurskie cmentarze.

Kilkudziesięciu uczniów wzięło też udział w szkolnym konkursie fotograficznym „Nekropolie – te odwiedzane i te zapomniane”. Jury ma trudny orzech do zgryzienia, by wyłonić najlepsze, najciekawsze. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęło, ale wybrało już prace, które niewątpliwie zasługują na wyróżnienie.

Reklama

E. Napiórkowska

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama