Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Żelaznej Pięści Litwy dla Marcela, Igora, Macieja i Oliwiera


Pracowicie w nowy rok weszli pięściarze Gwardii Szczytno. Pod koniec stycznia wzięli udział w prestiżowym turnieju „Żelaznej Pięści Litwy”, który odbył się w mieście Telsiai w okolicy Kłajpedy nad morzem Bałtyckim.W turnieju rywalizowały państwa znad Morza Bałtyckiego takie jak: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia czy Niemcy. Boksowało ponad 150 zawodników. Szczycieńskie barwy reprezentowali: Marcel Bogdański, Igor Jagiełło oraz Maciej i Oliwier Topowie. Wojownicy stoczyli trudne boje z rówieśnikami, wywalczając miejsca na podium.

 

Najwyżej stanął Marcel Bogdański, który uległ w finałowej walce z Litwinem na punkty. Podobne zakończenie odnotowali także Igor Jagiełło i Maciej Topa. Trójka podopiecznych trenera Jagiełły stanęła na drugim miejscu. Półfinał na punkty przegrał Oliwier Topa, na którego szyi zawisnął brązowy medal Żelaznej Pięści.


Reklama

 

Reklama

- Cieszę się, że nasi pięściarze zostali „drugimi pięściami” Litwy, choć wynik przy odrobinie szczęścia mógł być na ich korzyść. Turniej ten był powolnym wejściem w starty w 2024 roku. Obecnie zawodnicy są w okresie budowania siły i wytrzymałości, co naturalnie wskazuje, że okres ich formy dopiero nadejdzie – skomentował trener Zenon Jagiełło.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama