Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Zebrali karmę dla bezdomniaków, niesamowita akcja mieszkańców gminy Dźwierzuty (zdjęcia)


Występy szkół, grup i zespołów, licytacje fantów nie za złotówki, a kilogramy karmy, słodki kiermasz, a przede wszystkim dużo uśmiechu i życzliwości towarzyszyło akcji „Nakarm zwierzaka bezdomniaka”. W czasie zbiórki do koszy trafiło ponad 500 kg karmy. Dodatkowo, ponad 1700 kilogramów mają dostarczyć zwycięzcy licytacji, które odbyły się między poszczególnymi występami.


  • Data:

Akcja prowadzona przez GOK Dźwierzuty ma nie tylko uwrażliwiać na los zwierząt, ale też łączyć pokolenia i pomagać w odbudowywaniu więzi społecznych, tak mocno poniszczonych przez czas pandemii.

 

– Dlatego zaprosiliśmy dorosłych i dzieci ze wszystkich szkół oraz grup działających przy naszym ośrodku – wyjaśnia dyrektor Ewa Dolińska-Baczewska. – Na imprezę przyszli też przyjaciele zwierząt, wolontariusze zajmujący się na co dzień psami w gminnym przytulisku i ci, którzy chcieli wspólnie spędzić niedzielne popołudnie.

 

Na scenie zaprezentowały się zespoły „Wrzosy”, „JaśWerka” i „Miętkowianki”, taneczne i wokalne grupy z GOK oraz wszystkie cztery szkoły z terenu gminy. Dodatkowo każda ze szkół przyjechała na akcję ze słodkimi wypiekami i smakołykami dla zwierzaków.

 

– Nie udałoby się zebrać aż takiej ilości karmy, gdyby nie zaangażowanie mnóstwa osób. To darczyńcy, którzy przekazali rzeczy i usługi na licytację, licytujący, osoby prowadzące licytacje, i występujący na scenie, nauczyciele, którzy przygotowali występy szkół i wreszcie osoby, które upiekły ciasta na kiermasz. To naprawdę setki wspaniałych ludzi, których trudno wyliczyć, a którzy współtworzą tę zbiórkę i sprawili, że tyle wsparcia trafi do bezdomnych zwierzaków – wyjaśnia organizator.


Reklama

 

Same licytacje również zaskakiwały. Niektóre przedmioty osiągały zawrotne „kwoty”. Najwyższe gramaturowo wyniki osiągnęły koszulka zespołu piłkarskiego Perkun Orzyny i miska ceramiczna – obie po 120 kg oraz karmnik wolnostojący za 110 kg. Należy jednak pamiętać, że każdy spośród ponad siedemdziesięciu licytowanych przedmiotów i usług złożył się na niewiarygodną sumę 1743 kg karmy, która niebawem trafi do zwierzaków.

 

Co istotne, karma jest zbierana w ramach zarejestrowanej zbiórki publicznej 2022/5650/KS. Zostanie przekazana do gminnego przytuliska w Dźwierzutach oraz organizacji i osób fizycznych zajmujących się bezdomnymi i porzuconymi zwierzętami.

 

Kolejnym ogromnym plusem akcji jest udział dużej grupy młodzieży. Wolontariusze są pełni zapału. Kwestowali w sobotę 3 grudnia w jednym z dźwierzuckich dyskontów, a w niedzielę 11 grudnia od samego rana pomagali przy kiermaszu ciast i prowadzeniu licytacji. W dużej mierze dzięki nim udało się zebrać do koszy 510 kg karmy. W obydwa dni zbiórki w wolontariat zaangażowało się ich ponad dwadzieścioro. To przeważnie nastolatkowie ze szkół podstawowych.

 

rd

 

Zuzia Lipska, 13 lat

Reklama

Wzięłam udział w akcji „Nakarm zwierzaka bezdomniaka”, ponieważ lubię pomagać zwierzętom. Chcę, aby miały jak najlepiej.

 

Lena Samborska 13 lat

Kocham przytulisko w Dźwierzutach, dlatego bardzo chętnie włączyłam się do akcji.

 

Oliwia Grzejka 14 lat

Lubię wszystkie zwierzęta i chcę, aby każdy piesek miał jak najlepiej. Dlatego z radością włączyłam się w akcję.

 

Laura Olszynka 13 lat

Bardzo lubię zwierzęta. Lubię im pomagać, dlatego wzięłam udział w akcji jako wolontariusz.

 Komentarze do artykułu

wiesław mądrzejowski

Świetny pomysł, jeszcze lepsze wykonanie. Gratulacje dla Organizatorów, Wykonawców i Uczestników zbiórki.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama