Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Zawsze chciałem być sławny! Wojciech Koronkiewicz w Szczytnie


Szczytno zaprasza na wernisaż i spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem. 24 maja o godzinie 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbędzie się wernisaż wystawy i spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem, zatytułowane „Zawsze chciałem być sławny!”. Wydarzenie połączone będzie z promocją książek tego wszechstronnego twórcy.Wystawa prezentuje ręcznie wykonane, unikatowe książki-listy oraz szablony, które są jedną z najbardziej rozpoznawalnych form street artu. Spotkanie autorskie to niepowtarzalna okazja do bliższego poznania autora, jego twórczości i pasji.

 

O autorze:

Wojciech Koronkiewicz to pisarz, dziennikarz, poeta, filmowiec, ekolog, wolontariusz i aktywista. Publikował m.in. w „Kartkach”, „Lampie i Iskrze Bożej”, „Xerro” oraz almanachu „25”. Jest założycielem Oficyny Grupy Obłęd. Urodził się w Białymstoku w kwietniu 1969 roku. Mieszkał m.in. w Paryżu, Nowym Jorku i Warszawie, ale zawsze wracał do Białegostoku, gdzie czuje się najlepiej. Jest autorem wielu książek, w tym: „Z Matką Boską na rowerze”, „Podlasie zdrowo zakręcone”, „Nie zbiera się jabłek z tego sadu”, „Życie seksualne kajakarzy” oraz „Pływające krowy”.

 

Recenzje:

Podlasie zdrowo zakręcone – „Trudno sobie wyobrazić dwumetrowego Wojtka Koronkiewicza w stroju pszczółki, będę jednak namawiał wydawcę, aby taki mu sprawił – w uznaniu dla autora, który nie potrafiąc usiedzieć w miejscu, krąży po Podlasiu i wszędzie zbiera literacki nektar. Pyszne są spotkania i rozmowy zrelacjonowane w tej książce! Właściwie to nie książka, lecz bombonierka; sięgnąwszy po jedną czekoladkę, sięgniemy po kolejną, a potem po następną, a później po jeszcze kilka…, w końcu zaś nabierzemy apetytu na podróż śladami sympatycznego drągala. Smacznego i na zdrowie!” – Grzegorz Kasdepke.


Reklama

 

Z Matką Boską na rowerze – „Co za piękna, mądra książka! Forma? Jak to u Koronkiewicza: czasem jak powiastka dla trochę większych dzieci. Ale treść? Tu przecież jest cała mistyka Podlasia. To książka nie tyle o kontemplacji ikon, co naszego, „tutejszego”, DNA: splotu nici Zachodu i Wschodu, nie do rozplątania. To tu pod Dąbrową, Orlą, Zabłudowem od wieków jest przecież i Rzym, i Kraków, i Moskwa, i Wilno i Bizancjum.

 

Po co szukać dalej, więcej? Żeby napisać taką książkę trzeba być stąd, z tego trzęsącego się co chwila kolejnym sporem uskoku tektonicznych płyt religii, narodów, kultur. Ale też trzeba lubić ludzi. Koronkiewicz jak nikt umie odmalować ciepłe światło niespiesznych rozmów ludzi pogranicza. Ćwierć wieku temu zostawiłem je, wyjeżdżając w rozkrzyczany świat. Dobrze wiedzieć, że ono wciąż tam jest. Teraz, kiedy ktoś mnie zapyta: „Ale co tam właściwie takiego? O czym jest to twoje Podlasie?” – po prostu podaruję mu tę książkę.” – Szymon Hołownia.

 

Z Matką Boską na rowerze – „Dużo tutaj Matek Boskich, zaś rowerowi poświęcił autor zadziwiająco mało uwagi, ale to chyba dlatego, że proste prawdy pociągają go bardziej niż złożone mechanizmy.” – Jacek Podsiadło.

Reklama

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. To wydarzenie to nie tylko możliwość spotkania z Wojciechem Koronkiewiczem, ale także zanurzenie się w jego niezwykły świat literatury i sztuki.Komentarze do artykułu

Ja

Kto taki?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama