PROMOCJA. Nie namawiamy do nabycia nowego auta. Nie tym razem. Ale dobrze jest mieć „zaplecze” w postaci samochodu, z którego można skorzystać, gdy zachodzi taka konieczność. A że zima to z zasady – niestety – czas licznych drogowych kolizji i wypadków, hasło „auto zastępcze” warto zapamiętać wraz z odpowiednim numerem telefonu 694-805-826 (czynny całą dobę). Takie auta są do dyspozycji mieszkańców Szczytna i powiatu dzięki firmie Mal-Car. O zasadach „zastępstwa samochodowego” mówi jej właściciel Michał Malinowski.
Komu należy się auto zastępcze i w jakich okolicznościach?
Właścicielowi samochodu uszkodzonego w trakcie kolizji czy wypadku drogowego, ale pod pewnymi warunkami. Ten właściciel nie może być winien tego zdarzenia. Wtedy należy mu się auto zastępcze, za którego używanie zapłaci, w ostatecznym rachunku, ubezpieczyciel sprawcy wypadku czy kolizji.
Mal-Car Michał Malinowski
12-100 Szczytno
ul. Żeromskiego 3/5
tel. 694-805-826 (czynny całą dobę)
fb:mal-carpojazdyzastepcze
Ale sprawca to człowiek, któremu winę udowodniono w sądzie...
Nie tylko. Zwykle kierowcy dobrze wiedzą, że „narozrabiali”. Przyjmują mandat, a to już czyni takiego kierowcę sprawcą, przyznają się, podpisują oświadczenia mówiące o tym, że to z ich winy doszło do zdarzenia. I w takich przypadkach mamy ze sprawcą do czynienia praktycznie niemal natychmiast po kolizji. Jeśli ów sprawca miał OC, wtedy wszystkie koszty, które powstają po stronie poszkodowanego i jego auta pokrywane jest właśnie z tego OC, czyli przez firmę, w której sprawca jest ubezpieczony.
Absolutnie wszystkie?
Absolutnie, tyle że trzeba je, oczywiście, udowodnić. Ja zajmuję się holowaniem uszkodzonych pojazdów oraz udostępnianiem aut zastępczych, bo zgodnie z przepisami, ono się należy każdemu, czyj samochód został rozbity przez kogoś innego i winy tego kogoś.
Mal-Car Michał Malinowski
12-100 Szczytno
ul. Żeromskiego 3/5
tel. 694-805-826 (czynny całą dobę)
fb:mal-carpojazdyzastepcze
Takie zastępcze auto to duże obciążenie dla sprawcy?
Ważne jest, co podkreślam jeszcze raz, że ten winny też sam za to nie płaci, tylko jego ubezpieczyciel. Korzystanie z auta zastępczego nie oznacza też jakiś dodatkowych odliczeń, zmniejszenia ulg przy ubezpieczeniu itp. Sprawca traci ulgę raz, za samo sprawstwo i żadne inne dodatkowe okoliczności jej ani nie powiększają, ani nie zmniejszają. Każdy, komu ktoś na drodze rozbił jego własne auto, a musi czymś jeździć i korzysta z pojazdu zastępczego, nie musi mieć żadnych skrupułów, bo sprawca z tego powodu nie ponosi żadnych dodatkowych konsekwencji.
Jakie auta są do dyspozycji w firmie Mal-Car?
Najróżniejsze. Dostosowane do najbardziej typowych marek, poruszających się na naszych drogach. Bo auto zastępcze powinno być podobnej klasy jak to, które zostało uszkodzone w kolizji czy wypadku. Czyli jak komuś rozbito seicento, to nie można mu użyczyć lamborgini, ale już np. skodę fabię można. Ale nie marka i typ samochodu są tu ważne. W moim przekonaniu istotę stanowi to, że osoba poszkodowana nie musi być unieruchomiona i może swobodnie funkcjonować dysponując samochodem, a sprawca też właściwie nie odczuwa żadnych dolegliwości, bo za nic nie płaci. Ja dodatkowo swoim klientom zapewniam także pełną obsługę szkodową, a także pomoc prawną, jeśli okaże się potrzebna.
Mal-Car Michał Malinowski
12-100 Szczytno
ul. Żeromskiego 3/5
tel. 694-805-826 (czynny całą dobę)
fb:mal-carpojazdyzastepcze
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33