Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Zaskakujące urodziny pana Zbyszka – serce energetycznej rewolucji w Szczytnie


W Szczytnie mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Śląska 12 zorganizowali niespodziewane urodziny szefowi swojej wspólnoty Zbigniewowi Chrapkiewiczowi. To prekursor energetycznych zmian, które przekształciły ich blok w medialną gwiazdę. 13 marca pan Zbigniew skończył 70 lat.- Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy – mówi nam żona pana Zbigniewa. - Sąsiedzi pod pretekstem awarii zwabili nas do piwnicy bloku. Zbyszek zszedł na dół poirytowany, że musi coś naprawiać, a tu proszę jaka niespodzianka – śmieje się. - Tort, świeczki, kawa, ciastka i życzenia. Coś niezwykłego. Wszystko przygotowane przez życzliwych sąsiadów.

 

W ostatnich latach, pod przewodnictwem pana Zbyszka, blok przy ulicy Śląskiej 12 przeszedł prawdziwą metamorfozę, stając się wzorem ekologicznego i ekonomicznego myślenia.


Reklama

 

inwestycjom w pompy ciepła, fotowoltaikę na dachu i balkonach, mieszkańcy nie tylko uniknęli podwyżek cen za energię, ale również znacząco przyczynili się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Całkowity koszt tych działań wyniósł blisko 1,5 miliona złotych, jednak efekty są bezcenne – świadomość ekologiczna połączona z oszczędnościami.

 

Działania Wspólnoty zwróciły uwagę mediów w całej Europie. Blok i jego mieszkańców odwiedzały ekipy TVN, Polsatu, czy publicznej telewizji z Niemiec.

Reklama

 

- Marzeniem Zbyszka jest, aby całe Szczytno stało się miastem czystej energii, a każdy blok mógł czerpać z doświadczeń Śląskiej 12 – mówią jego sąsiedzi. - I tego mu życzymy w jego 70 urodziny.

 

 

Zbigniew Chrapkiewicz 13 marca skończył 70 lat, ma żonę, dwójkę dzieci i dwójkę wnucząt. Jego pasją stała się energia odnawialna.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama