Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Zamek z tysiącami odwiedzin


Od momentu otwarcia zrewitalizowanego zamku krzyżackiego, czyli od 5 czerwca jego mury odwiedziło już niemal 87,5 tys osób. Tak wynika z zamontowanych tam czujników, które rejestrują wejścia.Bez wątpienia zamek stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym powiecie. Krótko po uroczystym otwarciu pytaliśmy zwiedzających o wrażenia. Ich opinie prezentujemy w poniższej sondzie.

 

Nasza sonda

 

Zamek kusi nie tylko najmłodszych, ale również starszych sympatyków historii. Co najbardziej się podoba, a co można by było poprawić? Zapytaliśmy zwiedzających ze Szczytna i okolic oraz wypoczywających w naszym mieście turystów.

 

Grupa przedszkolaków z Nowin była zachwycona zamkiem. Jak sami powiedzieli podobało im się wszystko, ale ich szczególną uwagę przykuły elementy scenograficzne takie jak wóz czy zdjęcia ruin oraz fosa. Maluchy nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy na zamek, chcą też odwiedzić muzeum.

 

 


Reklama

Katarzyna Tąpała, mieszkanka Szczytna, jest bardzo zadowolona z efektów renowacji. - W końcu zamek stanie się atrakcją turystyczną, a nie miejscem schadzek młodzieży. Na pewno uatrakcyjni miasto i przyciągnie turystów – mówi. Satysfakcja mieszkańców Szczytna oraz ich opinia jest najważniejsza, oznacza to, że inwestycja była udana.

 

Nie zabrakło opinii turystów odwiedzających nasze miasto.

Marta i Dariusz Wrzeszczowie na co dzień mieszkają w Ostrołęce, ale chętnie przyjeżdżają do Szczytna w wolnym czasie. Zamek nie stanowił dla nich wcześniej atrakcji. Gołe mury nie zachęcały do zwiedzania. Nowa odsłona i promocja skusiły małżeństwo do eksplorowania zamku.

 

Reklama

 

 

Szczytno gościło również wczasowiczów z Krakowa. Miłośnicy historii byli zadowoleni z renowacji, która nie zaburzyła historycznego wyglądu ruin i pozostawiła je autentyczne. Minusem – w ich ocenie - był brak określonego kierunku zwiedzania i ubogie tablice informacyjne. Ogromnym plusem okazały się nowoczesne rozwiązania i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które również mogą wejść na zamek.

 

 

Szczycieńskie ruiny zamku krzyżackiego zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez zwiedzających. Zachęcają swoim wyglądem i zapraszają do odwiedzania. Stały się prawdziwą atrakcją turystyczną i co najważniejsze podobają się mieszkańcom Szczytna jak i turystom.

 

Dominika BancerekKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama