Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Zaginione skarby Szczytna. Tajemnice Biura Rzeczy Znalezionych


Starostwo Powiatowe w Szczytnie zaktualizowało listę rzeczy znalezionych znajdujących się w Biurze Rzeczy Znalezionych w Szczytnie. Znajduje się tam pięć nowych pozycji, a wśród nich telefony i banknoty.Lista zawiera daty znalezienia przedmiotów oraz miejsca. Magazyn rzeczy znalezionych znajduje się w danym budynku straży pożarnej przy ulicy Kościuszki. Łącznie jest tam już kilka setek pozycji, a wśród nich: rowery, telefony, wózki dziecięce, torby, klucze. To wieloletni „urobek” Biura Rzeczy Znalezionych, które prowadzone jest przez szczycieńskie starostwo. Jak się jednak okazuje – niewiele osób wie, że takie biuro w ogóle istnieje. Dlatego przypominamy o jego istnieniu. Warto tam zajrzeć.

 

Urzędnicy fanty przechowują w garażach byłej remizy straży pożarnej. Jak rzeczy trafiają do biura? Najczęściej przywozi je policja. Czasem przynoszą je sami znalazcy.

 

 

W praktyce jednak właściwie postronny obywatel do Biura Rzeczy Znalezionych niczego nie dostarcza i to nie tylko dlatego, że najprawdopodobniej w ogóle nie wie o istnieniu tego biura. Nie jest bowiem łatwo rzecz znalezioną w nim zostawić, bo jest sporo okoliczności, na podstawie których obsługa biura rzeczy po prostu nie przyjmie. Na przykład nie ma sensu dostarczać tam przedmiotu, który znajdziemy w budynkach publicznych bądź dostępnych dla publiczności, w wagonach kolejowych, na statkach czy w innych środkach transportu publicznego. Jeśli jednak znajdziemy coś, co nadawałoby się do przekazania BRZ, to i tak możemy mieć problem, bo jeszcze jakoś trzeba przekonać urzędnika, że właściciel nie porzucił przedmiotu celowo, by się go po prostu pozbyć. Gdy bowiem urzędnik będzie to podejrzewał, to rzeczy nie przyjmie.

 

Częściej jednak właściciel nie wie, że zgubę może odzyskać albo jej po prostu już nie chce. Wtedy po roku, a jeśli nie wiadomo kim jest właściciel – to po trzech latach przedmiot staje się własnością skarbu państwa. Wtedy jednak trzeba zaangażować miejscowy sąd, który musi postanowić o likwidacji przedmiotów, a później przekazać je do Urzędu Skarbowego. Tak stanowi regulamin Biura Rzeczy Znalezionych.


Reklama

Najświeższe nabytki BRZ:

 

 

L.P

 

OKREŚLENIE DEPOZYTU

DATA

PRZYJĘCIA

DATA I MIEJSCE ZNALEZIENIA

1.

Telefon komórkowy Samsung

28.04.2023

26.04.2023

ul. Łomżyńska 22 A

Szczytno

2.

Telefon komórkowy Samsung A12

5.06.2023

3.06.2023

Reklama

ul. Odrodzenia

3.

Banknoty

2.08.2023

17.07.2023

ul. Chrobrego

4.

Banknot

3.08.2023

28.07.2023

ul. Chrobrego

5.

Banknoty

31.08.2023

26.08.2023

Jedwabno

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama