Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

„Zabawa” młodzieży skończyła się w policyjnej celi


Dwóch młodych mieszkańców Szczytna usłyszało zarzuty kradzieży dwóch pojazdów. 18-latek i jego o rok starszy kolega weszli na teren posesji należącej do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów, po czym wyjechali z niej... skodą i passatem.W środę, 26 sierpnia nad ranem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie, dotyczące kradzieży dwóch samochodów z jednego z parkingów należnych do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów.


Reklama

 

 

- Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kryminalni w toku prowadzonych czynności zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował, jak około godziny 4:00, trzech młodych, zamaskowanych mężczyzn kręci się po ternie przedsiębiorstwa i łapie za klamki zaparkowanych tam pojazdów. Otwierają drzwi VW Passata i Skody Fabii, po czym pojazdy te wyjeżdżają z posesji.

 

Podczas gdy szczycieńscy śledczy przyjmowali od pokrzywdzonej przestępstwem kobiety zawiadomienie, kryminalni już prowadzili swoje czynności. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 18, 19 i 21-lat.

Reklama

 

 

- Dwóch z nich w trakcie przesłuchania przyznało się do postawionych im zarzutów kradzieży – mówi sierżant Cyganiuk. - Natomiast 21-latek, chociaż nie miał nic wspólnego bezpośrednio z tym zdarzeniem, to wpadł, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

 

 

Szczycieńscy policjanci odzyskali passata i skodę. Pojazdy zwrócono właścicielom.

 

 

18-latek i jego o rok starszy kolega za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym art., 278 §1 Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Natomiast 21-latek odpowie karnie za posiadanie środków odurzających. Podstawą odpowiedzialności karnej za ten czyn będzie art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.Komentarze do artykułu

Stefan

A nie jest to kradzież z włamaniem?Przypadkiem.

dawid

Na ogladali sie blok ekipy debile i postanowili zrobic to samo co Walu ze spejsonem :D :P , co sie teraz w tym swiecie dzieje same dzbany...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama