Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Z żartu do poważnej rywalizacji: nieoczekiwane twarze w wyścigu o „posadę” wójta i burmistrza


Średnio na fotel włodarzy miast i gmin w powiecie mamy po trzech kandydatów. Wójt Jedwabna, wbrew oczekiwaniom, będzie jednak rywalizował. Z kobietą, których nie ma jedynie wśród chętnych w Wielbarku i Rozogach. Dźwierzutami, Jedwabnem i Świętajnem chcą władać po dwie osoby, Szczytnem – aż sześć.O znakomitej większości kandydatów na wójtów i burmistrzów piszemy już od dłuższego czasu. Aspiracje niektórych ujawniła dopiero ostateczna rejestracja w PKW. Dziś więc wiemy też, że np. w Rozogach, z ramienia PiS, wystartuje Mieczysław Dzierlatka, a w Jedwabnie z własnego komitetu – Aleksandra Kurzeja.


Reklama

 

Najstarszym z kandydatów jest Ryszard Mróz, chcący rządzić Wielbarkiem – 68 lat, najmłodszym – 34-letni Grzegorz Kaczmarczyk, startujący w Rozogach. Niewiele mu ustępuje 36-letnia Aleksandra Kurzeja z Jedwabna, która przyznaje, że jej start zapoczątkował... żart.

 

- Ze dwa czy trzy lata temu, gdy wójt Ambroziak wstępnie zapowiadał, że więcej startował nie będzie, w gminie i urzędzie podniosły się głosy: i co teraz?, co dalej? Wtedy rzuciłam tak żartem, że nie ma obaw, najwyżej ja zostanę wójtem – opowiada pani Aleksandra. - Żart zamienił się w rzeczywistość, bo już całkiem na poważnie zdecydowałam się kandydować. Aleksandra Kurzeja stawia głównie na zieloną energię i załatwienie najpilniejszych spraw mieszkańców.

 

- Dostęp do gazu będą mieli tylko mieszkańcy Jedwabna, a co z innymi miejscowościami – pyta retorycznie. - To zagadnienie, które pilnie trzeba podjąć, szczególnie wobec nowych unormowań unijnych. Sama mam na domu zamontowane panele i za energię płacę obecnie około 50 zł miesięcznie. Ale myślę też o innych pilnych sprawach, które są bolączką mieszkańców: komunikacja, koszty utrzymania, edukacja... W kampanii wyborczej towarzyszy mi 11 kandydatów na radnych, w tym tylko trzech seniorów. Pozostali to stosunkowo młodzi ludzie, ze świeżymi, nowymi pomysłami.

Reklama

 

Dla mieszkańców miast i gmin wybór nie będzie łatwy. To kwestia, która rzutować będzie nie tylko na najbliższe pięć lat, ale i następne, bo wytyczone kierunki rozwoju niekoniecznie muszą i mogą być osiągnięte w ciągu jednej kadencji. Liczy się zatem nie tylko teraźniejszość, ale i odleglejsza perspektywa. Warto więc jeszcze przed 7 kwietnia wszystkie opcje dokładnie rozważyć.

 

O tym, że mieszkańcy powiatu mają się nad czym zastanawiać, świadczy poniższa lista kandydatów na wójtów i burmistrzów (w nawiasie - wiek):

 

Dźwierzuty – Marianna Szydlik (56), Dariusz Tymiński (61);

 

Jedwabno – Sławomir Ambroziak (44), Aleksandra Kurzeja (36);

 

Pasym – Elżbieta Dyrda (57), Cezary Łachmański (56), Marcin Nowociński (43);

 

Rozogi – Mieczysław Dzierlatka (60), Grzegorz Kaczmarczyk (34), Zbigniew Kudrzycki (60);

 

Szczytno gmina – Jolanta Cielecka (67), Agnieszka Kordowska (50), Sławomir Wojciechowski (62);

 

Szczytno miasto – Elżbieta Czaplicka (42), Beata Januszczyk (49), Paweł Krassowski (45), Krzysztof Mańkowski (61), Tomasz Miller (52), Stefan Ochman (38);

 

Świętajno – Alicja Kołakowska (57), Klaudiusz Rochmalski (43);

 

Wielbark – Robert Kwiatkowski (52), Ryszard Mróz (68), Jerzy Szczepanek (61).

 


Komentarze do artykułu

marian

Nie bardzo wiem o jakich notowaniach mówi Andrzej. Po debacie z kim bym nie rozmawiał słychać tylko śmiech. Nawet te filmiki to tylko nieustanne atakowanie innych kandydatów a zero jakiegokolwiek pozytywnego przekazu. Mój typ to 6 miejsce Pan Miller a 5 miejsce Pani Czaplicka. Pozostali wiele mogą zrobić oczywiście na plus i minus :)

Andrzej

Jestem naprawdę zaskoczony Panem Milerem jak mu bardzo notowania rosną . Ludzie maja już dość tych biedaków upartyjnionych i zaczynaja myśleć rozsądnie .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama