Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji


Zmieni się status Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Awansuje ona w hierarchii uczelni wyższych. Będzie Akademią Policji. Dziś w WSPol odbył się briefing prasowy w tej sprawie. Informacje dziennikarzom przekazali: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, a także komendant-rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska.Wiceszef MSWiA podkreślił, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest najważniejszą tego typu uczelnią w Polsce.

 

- Właśnie dlatego, aby umożliwić dalszy rozwój, wejście Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w nowy okres jej wielkiego rozwoju, na najbliższym posiedzeniu rządu zostanie przedstawiony projekt ustawy o zmianie nazw uczelni państwowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji – mówił minister Poboży.

 

Jest szansa, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zostanie przekształcona w Akademię Policji w Szczytnie jeszcze w tym roku. Akademia jest kategorią zarezerwowaną do uczelni akademickich. Zmiana ma zwiększyć rankę policyjnej uczelni.


Reklama

 

- Dlatego to nie jest wyłącznie zmiana samej nazwy, ale to uznanie dorobku, jakości i znaczenia uczelni, podniesienie jej na zupełnie nowy poziom rozwoju. To przejście od uczelni wyższej do rangi uczelni akademickiej – mówi minister Błażej Poboży. - Na tej uczelni kształci się przyszłych oficerów policji. Uczy się tu ponad 2 tysiące studentów. Szkoła ta prowadzi także rozwinięte badania naukowe – powiedział.

 

Reklama

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Grot

Dokładnie Wolf, a bezkarność tego \"granatnika\" jest najlepszym dowodem, że jest to tylko systemowy słup, który z Policji zrobił prywatną firmę ochrony kaczki.

wolf

Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama