Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

„Wysyp” obywatelskich pomysłów


Aż 3 (słownie: trzy) wnioski wpłynęły do urzędu miejskiego w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Obecnie podlegają formalnej weryfikacji. Jeśli ją przejdą, do typowania najlepszego (najpotrzebniejszego) przystąpią mieszkańcy.Jeden z wniosków mówi o budowie tężni solankowej w parku przy ul. Pasymskiej.

 

- To już nie jest takie drogie, a ma walory nie tylko turystyczne, ale i zdrowotne – przekonuje do koncepcji jej twórca Paweł Salamucha.

 

Konkurencję dla tężni stanowią... źródła prądu.

 

- Mogłyby to być tzw. ławeczki fotowoltaiczne, przy których można by naładować komórkę, tablet czy laptopa – tłumaczy pomysłodawca Dominik Bogacki. - Takie ławeczki powinny być usytuowane w miejscach, w których wiele ludzi się gromadzi, np. przy dworcu PKS.

 

Trzeci projekt można by gatunkowo zaliczyć do tych, które w Szczytnie już były realizowane. Chodzi o utworzenie, przy podstawowej „trójce”, szkoleniowego miasteczka ruchu drogowego, ale z elementami do przeprowadzania różnych gier ruchowych. Jest to więc projekt z gatunku sportowo-rekreacyjnych, tyle że z wyeksponowaną częścią edukacyjną. Jego autorką jest Marta Nowicka, reprezentująca Radę Rodziców w SP 3.


Reklama

 

Termin składania wniosków minął 2 lipca. Obecnie sztab miejskich urzędników je analizuje. Chodzi o to, czy np. koszty proponowanej inwestycji mieszczą się w przyznanej puli (250 tysięcy złotych), proponowana lokalizacja nie kłóci się m.in. z prawami własności do gruntu czy miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli wszystko będzie pasowało, a żaden z pomysłów nie odpadnie z przyczyn formalnych, przyjdzie czas mieszkańców, którzy poprzez głosowanie wskażą ten projekt, który uznają za najlepszy. Szczegółowe terminy poszczególnych etapów zawarte są w regulaminie, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce: budżet obywatelski.

 

Dominik Bogacki ze swoim projektem ławeczki fotowoltaicznej.

Reklama

 

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Taki tam gość

Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

Beata

Trzeci projekt to jakiś żart? Taki piękny, stary park trzeba doprowadzić do porządku. Tak, żeby służył rekreacji i wypoczynkowi. Pani Marto, proszę wprzódy poczytać o historii tego parku i później wpadać na zgoła inne pomysły.

Kamil

A może przeznaczmy te środki jako fundusz alimentacyjny dla radnych miejskich...

Wściekły

Projekt \"szkoleniowego miasteczka ruchu drogowego, ale z elementami do przeprowadzania różnych gier ruchowych miasteczka\" - W PARKU PRZY SP3 jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Piękny teren parkowy POWINIEN ZOSTAĆ PARKIEM, z nowymi nasadzeniami drzew i krzewów, ze żwirowymi alejkami, a nie wyasfaltowanymi placykami. Nie wiem, gdzie mieszka autorka tego niewydarzonego pomysłu, ale ja jestem mieszkańcem tej okolicy i po prostu sobie nie życzę, aby ktoś - nie bacząc na opinie mieszkańców odnośnego terenu - fundował im takie byle co. Poza tym \"TRÓJKA\" ma duże, WYASFALTOWANE BOISKO - i niech tam sobie robi szkółkę sportowo - drogową - a NIE PARKING DLA NAUCZYCIELSKICH SAMOCHODÓW. Za to TĘŻNIA w tym miejscu jest jak najbardziej atrakcyjnym pomysłem, bo wokół niego można właśnie wykreować na powrót PARK. Co do ławek - ładowarek nie wypowiadam się - choć rozumiem, że mogą być użyteczne.

Haha

Piekarnia

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama