Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Wysyp mieszkaniowych działek


Aż 15 parcel było do kupienia w Pasymiu, w „przetargowych” dniach – 20 i 21 września. Ceny były dość atrakcyjne. Niespełna 9-arową działkę można będzie nabyć za już za około 33 tysiące, 18-arową – za 78 tysięcy złotych.Pasym intensywnie sprzedaje grunty przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. Wyznacza nowe tereny, dzieli na parcele i sukcesywnie wystawia je w przetargach. Zainteresowanie jest różne. Na przykład przetarg na jedną z wystawionych obecnie działek odbył się już po raz dziewiąty.


Reklama

 

- Mimo to nie obniżamy ceny wywoławczej – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Tegoroczny plan dochodów ze sprzedaży mienia już i tak mamy wykonany w kilkuset procentach.

 

Oferowane w ostaniach przetargach działki to najczęściej pojedyncze parcele przy ulicach, przy których tereny budowlane zostały sprzedane już wcześniej.

Reklama

 

- W tym roku sprzedaliśmy już 55 działek pod budownictwo mieszkaniowe – mówi burmistrz Łachmański. - Spora część nabywców to osoby z zewnątrz, ale także z naszego powiatu. Nie brakuje młodych ludzi, którzy obecnie pracują jeszcze poza krajem, ale zamierzają niebawem wrócić bądź już wracają. Wybierają Pasym, jak mi powiedział jeden z niedawno kupujących, ze względu na dogodne położenie między Szczytnem i Olsztynem, Kalwę i przyrodnicze otoczenie.Komentarze do artykułu

MS

a UG Dzwierzuty tylko projekty pisze i kase z unijnych dotacji ciagnie zamiast brac przyklad z sasiedniej gminy i wystawiac dzialki do sprzedazy aby mieszkancow przybylo a tym samym wiecej podatku by wplywalo...na ale po co to pisac skoro nasz \"wlodarz\" z pupilkami ma to gdzies..

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama