Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Wysoczańska z minimum na Mistrzostwa Europy


Kolejny tydzień startów mają za sobą lekkoatleci Juranda Szczytno. Ten był wyjątkowo intensywny i ponownie obfitujący w świetne rezultaty. W czwartek miotacze rywalizowali w bardzo mocno obsadzonym mityngu w Lublinie, natomiast w sobotę w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa LDK oraz Memoriał Wiesława Czerniakowskiego.Z Lublina najbardziej zadowolona wracała z pewnością Iga Wysoczańska. W pchnięciu kulą zaliczyła debiut w seniorskim sprzęcie (kula 4 kg) i to nie byle jaki - uzyskała 13.51 m, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce w konkursie seniorek, a dodatkowo ustanowiła tym samym rekord województwa warmińsko-mazurskiego do lat 18.

 

Jeszcze lepiej Iga spisała się w rzucie dyskiem - w piątej kolejce posłała dysk na odległość 40.70 m, ustanowiła nowy rekord życiowy oraz wypełniła minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy.

 

– Co ciekawe, już w sobotę w Olsztynie nasza miotaczka poprawiła ten rezultat uzyskując 40.77. Przypomnijmy, że Iga już wcześniej wypełniła także wskaźnik w pchnięciu kulą – dodaje trener Maciej Bukowiecki.

 

W Lublinie najlepsze starty w sezonie zaliczył także Wojciech Marok - 17.86 w kuli i 54.40 w dysku. W rzucie dyskiem i pchnięciu kulą rekordy sezonu uzyskała także Joanna Marszelewska - kolejno 45.62 i 13.15


Reklama

 

W sobotę w Olsztynie główna rywalizacja skupiła się na najmłodszych. MKL Jurand Szczytno wywalczył aż 14 medali w ramach Mistrzostw Województwa LDK, w tym aż 8 złotych.

 

Na szczególną uwagę wśród uzyskanych rezultatów zasługują ponownie wyniki Kingi Jackowskiej – odległość 16.18 w pchnięciu kulą (drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, dalej pchała tylko ona sama) oraz 49.00 w rzucie dyskiem (rekord życiowy, trzeci wynik w historii, do rekordu Polski brakuje 153 cm).

 

Wartościowy wynik na 100 m (11.88, rekord życiowy) uzyskał także Antoni Artych, na co dzień specjalizujący się w biegu na 400 m przez płotki.

 

Mistrzami województwa zostali: Krzysztof Herman (skok w dal U12, 300 m U12); Kinga Jackowska (pchnięcie kulą U16, rzut dyskiem U16); Antoni Strzemieczny (pchnięcie kulą U16, rzut dyskiem U16); Alex Bukowiecki (skok wzwyż U12) oraz sztafeta 4x200 m U12 (skład: Alex Bukowiecki, Antoni Burliński, Tomasz Kuczyński, Krzysztof Herman).

Reklama

 

Srebrne medale zdobyli: Aleksander Szczepanek (300m ppł); Aleks Sadowski (pchnięcie kulą U16) oraz Antoni Burliński (skok w dal U12).

 

Brązowe: Tomasz Kuczyński (skok w dal U12); Kornel Kryszyłowicz (skok w dal U14) i Antoni Burliński (300 m U12).

 

Ponadto klub reprezentowali: Julia Bohlmann, Maja Bohlmann, Julia Erat, Zuzanna Garbecka, Zuzanna Kalisz, Michalina Kuśmierczyk, Nadia Obrębska, Alicja Tuszyńska, Jakub Sieredziński, Łukasz Szczepanek, Artur Gawroński, Aleksandra Jankowska, Natalia Nowicka.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama