Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Wyjątkowe wyróżnienia dla Grzegorz Zapadki, Zbigniewa Kudrzyckiego i Jarosława Matłacha


Trzech samorządowców z naszego powiatu zostało uhonorowanych Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Odznaczenia, przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył w jego imieniu wojewoda Radosław Król.Jarosław Matłach, Grzegorz Zapadka i Zbigniew Kudrzycki to nazwiska, które wyróżniono za ich znaczący wkład w rozwój lokalnych społeczności. Matłach pełni funkcję starosty szczycieńskiego i z samorządem zwiany jest do 2022 roku, gdy został radnym powiatowym. Zapadka to już był burmistrz Wielbarka. On też w samorządzie zaczął funkcjonować w 2002 roku. Kudrzycki piastował stanowisko wójta gminy Rozogi.


Reklama

 

 

- Z samorządem związany jestem od 1995 roku – mówi dr hab. Zbigniew Kudrzycki. - Swoją przygodę z samorządem zaczynałem jako członek komisji rady gminy, nie będąc jeszcze radnym. Wówczas była taka możliwość. Była to komisja infrastruktury i spraw obywatelskich. Potem byłem radnym powiatowym, członkiem zarządu, szefem komisji edukacji, a od 2014 roku do 7 maja tego roku wójtem gminy Rozogi.

 

Reklama

W skali województwa odznaki te są przyznawane 5 do 11 osobom rocznie, co czyni to wyróżnienie bardzo elitarnym.

 

Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama