Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Wyburzą i pobudują. Co? To na razie tajemnica


Do końca października wyburzonych i rozebranych ma być około 50 procent budynków znajdujących się w sąsiedztwie Urzędu Gminy Szczytno przy ulicy Łomżyńskiej. Mowa o 64-arowej działce, którą gmina odkupiła od firmy Novum.- Na ostatniej sesji wpisaliśmy 60 tys. zł na ten cel do tegorocznego budżetu – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Myślę, że rozebranych zostanie około 900 metrów kwadratowych budynków. Pozostałe będziemy chcieli zaadaptować na nasze potrzeby.

 

Jakie potrzeby? Wójt odpowiada tajemniczo, że to na razie tajne. Z wcześniej uzyskanych informacji wynika, że przy ulicy Łomżyńskiej ma powstać żłobek, dodatkowe oddziały przedszkola oraz nowa siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wygląda jednak na to, że w głowach gminnych samorządowców zrodził się jeszcze inny pomysł. Jaki? Na tę wiedzę przyjedzie nam chwilę poczekać.


Reklama

 

Reklama

Przypomnijmy, że po niemal 5 latach negocjacji gmina Szczytno odkupiła 64 ary gruntu przy ulicy Łomżyńskiej, gdzie znajduje się obecnie budynek Urzędu Gminy.

 

- Zapłaciliśmy za to 785 tys. zł – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Grunt odkupiliśmy od spółki Novum. To historyczny moment dla rozwoju naszej gminy – dodaje.Komentarze do artykułu

Jak tajemnica ,to po co piszą , myślę że to bunkier będzie dla Ukraińców

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama