Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Wybiegi dla psich pupili w Szczytnie zwycięzcą Budżetu Obywatelskiego


Znamy wyniki tegorocznego głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Największą przychylnością mieszkańców Szczytna cieszył się pomysł Magdaleny Marczak i Roberta Dobrońskiego „Wybiegi dla psich pupili – park przy ulicy Pasymskiej oraz Mała Biel”. Smuci jednak fakt, że w głosowaniu wzięło udział niewielu mieszkańców miasta. Oddano też mnóstwo nieważnych głosów.


  • Data:

Do urn przeznaczonych do głosowania wrzucono zaledwie 833 karty, a na platformie internetowej oddano tylko 1052 głosy. Głosownie trwało od 29 sierpnia do 25 września.

Pomysł Magdaleny Marczak i Roberta Dobrońskiego „Wybiegi dla psich pupili w Szczytnie” uzyskał 541 głosów. Kapituła konkursu odrzuciła, uznając za nieważne, aż 353 głosy.

 

 

Projekt „Wybiegi dla psich pupili – park przy ulicy Pasymskiej oraz Mała Biel” zakłada stworzenie ogrodzonych miejsc do wybiegów psów. Wybudowane mają być dwa ogrodzone miejsca przyjazne czworonogom wraz z urządzeniami do ich zabawy, wraz z oświetleniem i ławkami. Wokół tych wybiegów posadzone zostaną drzewa tlenowe, które dadzą cień dla korzystających oraz tlen dla środowiska. W ramach projektu wykonane zostaną dwa wybiegi 20x20m. Na każdy z wybiegów złoży się: równoważnia, słupki do slalomu, platforma potrójna, szałas, kładka, obręcze do przeskoków, tunel domek, ogrodzenie, zestaw na zwierzęce odchody z podajnikiem torebek, regulamin, ławki, oświetlenie.


Reklama

 

Jak głosowali mieszkańcy Szczytna?

 

 

Strefa Psiej Aktywności”

- 21 głosów ważnych,

- 45 głosów nieważnych;

 

Disc Golf Park Szczytno”

- 9 głosów ważnych,

- 26 głosów nieważnych;

 

Jezioro Marzeń – Szczytno”

- 305 głosów ważnych,

- 582 głosów nieważnych;

Reklama

 

Wybiegi dla psich pupili w Szczytnie”

- 541 głosów ważnych,

- 353 głosów nieważnych;

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Monika

Obóz koncentracyjny dla psów? Chyba głosowali przeciwnicy zwierząt. Kto normalny będzie tam chodził? Psy wolą pobiegać po parku za piłką lub patykiem, a nie skakać przez durne płotki. Co znaczy, nieważne glosy? Głosowanie należałoby w takim razie powtórzyć.

Na następny projekt budżetu obywatelskiego, sam się zgłoszę, mój pomysł to - \"anty-szkodnik\", za całą kwotę wydrukuję listy z nazwiskami wszystkich radnych, a mieszkańcy wybiorą tych, do zwolnienia, tych, co nie zrobili kompletnie nic, ani dla naszego miasta, ani dla nas, i w ten oto łatwy sposób, przyniosę miastu całkiem pokaźne oszczędności.

mieszkaniec

Ten cały cyrk powinien zniknąć. Budżet obywatelski miał aktywować społeczeństwo, ilość głosów pokazała że społeczeństwa taka forma wydawania pieniędzy ich nie interesuje. Zabawę mają tylko radni (którzy i tak nas sporo kosztują) którzy się licytują czyj projekt wygra posuwając się do nie koniecznie godnych .... zagrań. Czy to jest inicjatywa społeczna? Nie. Czy 500 osób powinno decydować o takich wydatkach? Nie. Ktoś powie że mają możliwość mogą wziąć udział. Ale społeczeństwo nie chce po to ma burmistrza, radnych żeby decydowali. Takie buble jak tężnia a teraz park dla psów. Sam mam psa i w takim mieście jak Szczytno nie widzę problemu żeby z psem wyjść na spacer. Komuś Szczytno pomyliło się z dużą metropolią a my za to zapłacimy. Żenujące. Zaorać ten pseudo-obywatelski budżet nie mający nic wspólnego z obywatelską inicjatywą tylko polityczną zabawą chłopców w skarpetkach i sandałkach.

Szczytnianin

Ehhh ludki kochane, jednak niczego was \"demokracja\" nie nauczyła. Jak to mawiał Józef Stalin: \"Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy\". Żadna prokuratura tu palcem nie kiwnie, bo jak mawiają, ręka rękę myje. Komuna nigdy nie odeszła, tylko się przepoczwarzyła, teraz kolejny raz przepoczwarza się, tym razem w globalny totalitaryzm. Wszystko wam odbiorą i dadzą w zamian pustą miskę na ryż, chyba, że społeczeństwo tych przebranych komuchów mocno za mordę ściśnie, tak samo mocno, jak oni ściskają społeczeństwo.

NoName

Brakujące 2/5 głosów prokuratura uzna za ważne żeby spełniło się jeziorne marzenie? Rzeczywiście prokuratura powinna się zająć - Mańkowski i Leską, za próbę transferu pieniędzy w z budżetu obywatelskiego wbrew regulaminowi.

do Taki jeden

Taki mały niuans, ważność głosu nie zależy od liczącego, a od głosującego (każdy ma jeden głos). Z tego co czytałam to już prokuratura się tym zajmuje.

do Iwony

No i sie przyjrzy ... prokurator.

taki jeden

Jednym zdaniem, Budżet Obywatelski zszedł na psy!!! Jestem ciekaw co za wykształciuchy liczyli te głosy że było tyle nieważnych, mocno podejrzana sprawa.

Iwona

Jeśli było tak dużo głosów nieważnych, to być może głosowanie było źle przeprowadzone, albo karta do głosowania była źle zredagowana i warto byłoby się przyjrzeć przyczynie nieważnych głosów. Naprawdę trudno uwierzyć, że ludzie przyszli/weszli w link i zagłosowali niepoprawnie \"bo tak\".

Mieszkaniec

Masakra, a gdzie żłobki?? Człowiek nie może normalnie do pracy pójść

KrytykaKrytyczna

@Mieszkaniec rozwiązanie problemu bezdomności w budżecie obywatelskim? Za 200 tyś to tak ze dwie kawalerki by były. Proszę to poddać ocenie w nastęonej edycji budżetu Obywatelskiego. Może burmistrz pomoże bezdomnym? Ma dobre lewicowe serduszko, proszę jemu zgłaszać, na pewno chętnie zrobi sobie zdjęcie z bezdomnym. Może nawet mu kupi latte z cukrem trzcinowym na orlenie bo przecież nie ma starbucksa.

NoName

Szczere gratulacje pani Magdo i panie Robercie. Bezczelność burmistrza Mańkowskiego i dyrektora Leski schowanych za młodą Chmielińską i Prusińską została dostrzeżona i oceniona! Wasze bimberkowe libacje w Miejskim Ośrodku Sportu nie kupiły dość głosów. Wiedzcie, że ludzie głosowali przeciwko wam dwóm a nie przeciwko rekreacji na wodzie. Panie Mańkowski oczekuj pan podobnego wyniku w następnych wyborach!

zainteresowany.

Proszę podać przyczynę tych głosów nieważnych , lub pokazać go na zdjęciu.

Mieszkaniec

Znowu zwierzęta kotki i pieski, a BEZDOMNI ??? Ludziom kolejności się pozamieniały. Karma dla psa, koc dla psa, dom dla psa…..Ktoś ustalił porządek świata. Dehumanizacja i zatrata zdolności uporządkowania świata.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama