Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Wtargnęli do domu 23-latka. Pobili go i ukradli... piłę spalinową


Prokurator Rejonowy w Szczytnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 22-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego i 23-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyźni w nocy z 14 na 15 stycznia br. wtargnęli do jednego z domów położonych na terenie miejscowości Lesiny Wielkie, w gm. Rozogi, po czym używając przemocy wobec 23-letniego domownika, ukradli mu piłę spalinową o wartości 1700 złotych. Kryminalni zatrzymali sprawców na terenie woj. mazowieckiego oraz odzyskali utracone mienie.Za popełnione przestępstwo rozboju 22 i 23-latkowi grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 stycznia br. Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy kilka minut po północy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów położonych w miejscowości Lesiny Małe w gminie Wielbark, doszło do pobicia 23-letniego domownika.

 

Przybyli na miejsce zgłoszonej interwencji mundurowi ustalili, że 23-latek leżał już w łóżku, szykując się do spoczynku nocnego. W pewnym momencie usłyszał odgłosy mężczyzn, którzy niespodziewanie weszli do jego domu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mężczyźni ci bez konkretnego powodu zaczęli okładać go pięściami, po czym zabrali ze sobą leżącą pod stołem w kuchni piłę spalinową i wyszli na podwórko. 23-latek wybiegł za nimi. Znani mu z widzenia mężczyźni ponownie zaczęli go szarpać, jednak mężczyzna wyswobodził się i uciekł. Gdy agresorzy odjechali zaparkowanym przed posesją 23-latka pojazdem, ten ujawnił, że w jego domu doszło do zniszczenia drzwi znajdujących się w korytarzu oraz krzesła, które stało w jednym z pokoi.


Reklama

 

Jeszcze tego samego dnia szczycieńscy kryminalni ustalili sprawców tego rozboju. Do ich zatrzymania doszło na terenie województwa mazowieckiego. Kryminalni odzyskali również utracone przez 23-latka mienie, którego wartość została wyceniona na kwotę 1700 złotych.

 

22-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego i 23-letni mieszkaniec gminy Rozogi, usłyszeli zarzuty, a Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzną grozi teraz surowa kara. Za przestępstwo rozboju Kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama