Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Wsparli fizjoterapeutów „Promyka”, którzy realizowali program "Szczytno bez wad postawy i otyłości"


W czwartek, 8 grudnia w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Szczytnie w ramach podsumowania projektu pn."Szczytno bez wad postawy i otyłości" odbyło się przekazanie pomocy rehabilitacyjnych dla fizjoterapeutów ze Stowarzyszenia "PROMYK".W listopadzie 2021 roku rozpoczął się innowacyjny projekt pt. "Szczytno bez wad postawy i otyłości – Szczytno zdrowe miasto Mazur". Głównym jego celem było przeprowadzenie bezpłatnych badań przesiewowych wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Szczytnie oraz promocja zdrowego stylu życia.

 

Badania objęły 178 dzieci ze szkół w Szczytnie urodzonych w 2014 roku. Wady postawy stwierdzono aż u 99% z nich. Dane te pokazują, że nie należy bagatelizować problemu.


Reklama

 

W czwartek, w ramach podsumowania odbyło się spotkanie pracowników stowarzyszenia, fizjoterapeutów, partnerów i koordynatorów podczas którego Urszula Pasławska, Posłanka na Sejm RP, Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński, przedstawiciel Fabryki Klimatu, oraz koordynatorzy projektu - Rafał Kiersikowski i Tomasz Łachacz przekazali na ręce Mirosławy Duńczyk, dyrektor Centrum pomoce rehabilitacyjne, które trafią do fizjoterapeutów m.in. Anny Kossakowskiej.

Reklama

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Tomasz

Wsparli to jaką kwotą , 1000 zł ? A show niczym za 10 milionów. Wstyd

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama