Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Wróćmy bezpiecznie do domów! Policjanci podsumowali weekend na drogach


W trakcie minionych czterech dni policjanci na Warmii i Mazurach, poza tym, że zatrzymali 36 nietrzeźwych kierujących, to pracowali na miejscu 10 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych. Ponadto wzywani byli do 210 kolizji drogowych. Podsumowano właśnie długi weekend na drogach regiony. A jak było w naszym powiecie?Lepiej dojechać kilka minut później, niż nie dojechać w ogóle! Dlatego kierowcy wracający do domu z uroczystości i spotkań z okazji Wszystkich Świętych powinni zachować trzeźwość i czujność, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zwracać baczną uwagę na znaki przy drodze i stosować się do wynikających z nich poleceń. Zmęczenie, chwila nieuwagi, nagłe wtargnięcie zwierzęcia na drogę lub inna nieoczekiwana przeszkoda za zakrętem mogą być przyczyną bardzo groźnego zdarzenia drogowego – przestrzegają policjanci.

 

Trwają policyjne działania związane z obchodami święta Wszystkich Świętych, czyli tzw. "Znicz 2021”. Od piątku policjanci prowadzą kontrole kierujących, obserwują ruch na głównych drogach regionu i trasach dojazdowych do cmentarzy. Tam, gdzie jest to wskazane, ręcznie kierują ruchem. Pomagają im przy tym również funkcjonariusze innych służb, m.in. strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej. Wszyscy służą pomocą i dbają o to, by dojazd do cmentarzy oraz powroty do domów przebiegły bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

 

Szczytno

 

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty dokumentu prawa jazdy, ale przede wszystkim ryzyko utraty kontroli nad pojazdem i stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci nie mają pobłażania wobec takich osób. W piątek (29.10.2021r.) przekonał się o tym 27-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, kierowca Audi. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził ul. Warszawską w Rozogach z prędkością 104 km/h. Za popełnione wykroczenie stracił na 3 miesiące prawo jazdy, a zyskał mandat i punkty karne.

Jak ciągle uważnym i skupionym trzeba być za kierownicą oraz o tym jak istotna jest odpowiednia prędkość, przekonał się 22-letni kierowca, który w poniedziałek (01.11.2021) po godz. 17:00 w Dębówku (pow. szczycieński) dachował swoim autem, po tym jak nagle w trakcie jazdy przed maskę wtargnęło mu zwierzę. Kierowca próbował je wyminąć, jednak manewr doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Dwie pasażerki auta, 28- i 47-latka, trafiły na obserwację do szpitala. 22-latek nie wymagał hospitalizacji i był trzeźwy.

 

Bartoszyce

 

Każdy pijany użytkownik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Nikt z nas nie chce na trasie swojego przejazdu pijanego rowerzysty, który ma problem z równowagą i w każdej chwili może przewrócić się na jezdnię. Tym bardziej nie chcemy mijać się z pijanym kierowcą, który z racji posiadania alkoholu w organizmie ma problemy z koncentracją, a szybkość jego reakcji jest znacznie upośledzona. Bartoszyccy policjanci kontrolując ruch na drogach powiatu zatrzymali w trakcie minionego długiego weekendu 4 pijanych i nieodpowiedzialnych kierujących: 3 rowerzystów i 1 kierującego osobówką.

 

W poniedziałek (01.10.21r.), po godz. 9:00 dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 38–latek ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zachowanie mieszkańca gminy Bisztynek wyczerpało znamiona przestępstwa naruszenia sądowego zakazu. 38–latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Działdowo

 

W sobotę (30.10.2021r.) w gminie Płośnica na drodze z Niechłonina w kierunku cmentarza, kierujący pojazdem marki Opel 71-latek, najechał na stojący pojazd marki Volvo powodując uszkodzenia pojazdów. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, policjanci ukarali go mandatem karnym.

Policjanci z Komisariatu w Lidzbarku w niedzielę (31.10.2021r.) zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Lidzbark w miejscowości Cibórz kierującego pojazdem marki Mercedes. Za kierownicą auta siedział 27-latek z gminy Lidzbark. Zbadany na stan trzeźwości okazało się, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie elektronicznie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

 

W tym samym dniu w miejscowości Białuty na terenie gminy Iłowo-Osada doszło do zdarzenia z udziałem kierującej Oplem Insignia. Obecni na miejscu policjanci ruchu drogowego z Działdowa ustalili, że kierująca pojazdem, 28-latka, podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w stojący pojazd marki Audi. Dla sprawczyni zdarzenia interwencja policjantów zakończyła się mandatem karnym.

 

Elbląg

 

Policjanci z elbląskiej drogówki w ciągu trzech dni przebadali trzeźwość ponad 500 kierujących. Obsłużono 30 zdarzeń drogowych (kolizje) zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących oraz 5, którzy kierowali mimo orzeczonego wobec nich sądowego zakazu. W niedzielę przy ul. Mazurskiej w Elblągu policjanci zatrzymali patrolowo-interwencyjni zatrzymali do kontroli drogowej samochód kia rio, którym kierował 27-latek. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem. Również w niedzielę przy ul. Bohaterów Westerplatte w Pasłęku policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli volkswagena. Kierujący nim mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,06 promila alkoholu w organizmie.

 

Ełk

 

Policjanci w trakcie akcji „Znicz” patrolują cmentarze i pilnują żeby osoby odwiedzające groby były bezpieczne i żeby nie dochodziło do czynów zabronionych. Niestety nie wszyscy odpowiednio zachowują się na nekropoliach i szanują powagę tego miejsca. W niedzielę (01.11.2021r.) na cmentarzu w Ełku dwóch mężczyzn zakłócało spokój i porządek publiczny. Pijani mężczyźni krzyczeli i używali wulgaryzmów. Jeden z nich w trakcie interwencji policjantów uspokoił się i bezkonfliktowo opuścił cmentarz. Natomiast drugi wciąż był wulgarny i głośny. Był nietrzeźwy, miał problemy z utrzymaniem równowagi i potykał się o nagrobki. Ten stan zagrażał jemu i innym osobom oraz mieniu. Policjanci zatrzymali 29-latka w komendzie do wytrzeźwienia. Mężczyzna odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych oraz za zakłócenie w miejscu publicznym. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

 

Giżycko

 

W powiecie giżyckim do poważnego zdarzenia doszło w sobotę (30.10.2021) około godz. 16:30 w Miłkach na ul. Suwalskiej. Tam młody kierowca jadąc seatem, na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Jego 19-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Od 21-letniego kierowcy została pobrana krew do badań. Okazało się, że kierowca doznał poważnych obrażeń, które były skutkiem m.in. tego, że jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci wyjaśniają szczegółowo przebieg całego zdarzenia drogowego.


Reklama

 

Dwóch innych kierowców postanowiło prowadzić swoje auto mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek (29.10.2021) w Miłkach. 50-letni kierowca sam przyznał, że ma zakaz prowadzenia pojazdów, co policjanci potwierdzili w systemach policyjnych. Zakaz obowiązywał do października 2023 roku. Natomiast drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (01.11.2021) z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. 51-letni mieszkaniec Suwałk nic nie wspominał o aktywnym zakazie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że również nie ma prawa wsiadać „za kółko”. Osobie niestosującej się do orzeczonych środków karnych zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Gołdap

 

Do pierwszego weekendowego zdarzenia w powiecie gołdapskim doszło w piątek (29.10.2021) około godz. 09:00 przy ul. Mazurskiej w Gołdapi. Kierująca audi w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości oraz należytej ostrożności najechała na tył fiata, który zatrzymał się i oczekiwał na możliwość jazdy na wprost. Kierujący trzeźwi, zatrzymano dowód rejestracyjny audi. Sprawca 34-latka została ukarana mandatem. Tego samego dnia około godz. 17:40 na jednym ze sklepowych parkingów w Gołapi kierująca oplem cofając nie zachowała należnej ostrożności i uderzyła w zaparkowaną skodę. 69-latka jechała sama, była trzeźwa. Została przez policjantów pouczona. Do ostatniego zdarzenia doszło w niedzielę 31 października br. kilka minut po godz. 13:00. Na ul. Mazurskiej kierujący peugeotem 20-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi, którym kierował 48-latek i uderzył przodem swojego auta w prawy bok seata. Obaj kierujący byli trzeźwi. 20-latek za to zdarzenie został ukarany mandatem karnym.

 

Iława

 

Iławscy policjanci w piątek (29.10.2021 r.) kilka minut po godz. 18:00 17–latek kierujący rowerem nie zasygnalizował zmiany kierunku ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym daewoo. Młodemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Natomiast jak ustalili policjanci 18–latek kierujący daewoo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem i kierował nim będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze pobrali krew do badania od mężczyzny.

 

Tymczasem w sobotę kilka minut przed godz. 3:00 w Chełmżycy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Jak się okazało przyczyną tego był wcześniej spożyty alkohol. Mieszkaniec gminy Susz kierował motorowerem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast w niedzielę (31.10.2021 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Mundurowi wiedzieli, że to nie pierwszy raz 34–latka i sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. W gminie Zalewo 43–latek kierujący motocyklem na prostym odcinku drogi najechał na łosia, który wybiegł z przydrożnego lasu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

 

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak został ujęty przez świadków. Oświadczyli oni, że jadąc jedną z dróg w gminie Kisielice zauważyli jak kierujący citroenem jedzie stylem wskazującym na to, iż może być pod działaniem alkoholu. W związku z powyższym postanowili przerwać niebezpieczną jazdę kierującemu. Przypuszczenia świadków okazały się słuszne. Jak ustali policjanci 44–latek kierował citroenem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Kisielice. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Tymczasem w gminie Kisielice vw wjechał do rowu. Jak ustalili policjanci 19–latek kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem amfetaminy, mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci ustalili, że 19–latek nie tylko kierował pod wpływem amfetaminy ale również posiadał ją przy sobie.

 

Lidzbark Warmiński

 

W piątek (29.10.2021) około godz.10:20 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Ornecie na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym ulic: Baraniewska, Mostowa, Aleja Wojska Polskiego i Dąbrowskiego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia. 40-letni kierujący pojazdem marki Opel Signum jadąc ulicą Braniewską najechał na 69-letnią kierującą rowerem poruszającą się po skrzyżowaniu. W następstwie zdarzenia kobieta spadła z roweru doznając potłuczeń. Oboje kierujący byli trzeźwi. Powodem zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w następstwie oślepienia kierującego przez słońce. Na szczęście prędkość pojazdów była niewielka i skończyło się na lekkich obrażeniach. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 40-letni sprawca, mieszkaniec gminy Orneta został ukarany mandatem karnym.

 

Tego samego dnia około godziny 21:00 orneccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Było to na drodze wojewódzkiej nr 507 w okolicach miejscowości Lubomino. 36-letni kierujący pojazdem marki Seat Alhambra najechał na sarnę, która wybiegła z pobliskich zarośli wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierujący nie miał szans na wyhamowanie lub podjęcie manewrów obronnych. Doszło do potrącenia zwierzęcia. Niestety zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia. Pojazd zabezpieczył we własnym zakresie.

 

Kętrzyn

 

W sobotę o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na jednym z parkingów przy cmentarzu w Korszach, najprawdopodobniej pijany mężczyzna chce odjechać autem ale powstrzymuje go kobieta. Osoba zgłaszająca przekazała, że pomiędzy mężczyzną, a kobietą doszło do szarpaniny. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 72-letni mężczyzna na jednym z parkingów przy ul. Mickiewicza w Korszach podczas cofania pojazdem marki VW Golf uderzył w zaparkowanego VW Passata. Szybko wyjaśnił się powód, dla którego mężczyzna chciał odjechać autem z miejsca zdarzenia. Jak się okazało w jego organizmie krążył ponad promil alkoholu. Mieszkaniec Torunia oprócz utraty prawo jazdy musi teraz liczyć się z kolejnymi konsekwencjami swojego zachowania. Wkrótce 72-latek stanie przed sądem gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

 

Mrągowo

 

W sobotę (30.10.2021 r.) po godz. 16:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został zaalarmowany o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Boże. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze do zderzenia doszło w momencie, gdy kierowca motocykla wyprzedzał ciągnik rolniczy, a ten wykonał manewr skrętu w lewo. W wyniku wypadku motocyklista ze złamaniami, został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

W niedzielę (31.10.21 r.) parę minut po godz. 1:00 w nocy oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany, że w na trasie Piecki – Nawiady do przydrożnego rowu wjechało osobowe audi. Według zgłaszającego jego kierowca był nietrzeźwy, bo ledwo wysiadł z auta, a następnie zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. Na szczęście zgłaszający zachowując trzeźwość umysłu obserwował poczynania kierowcy audi i przekazał funkcjonariuszom informację, gdzie może przebywać kierowca opisanego pojazdu. Niedługo później, w jednym z domów na terenie Piecek, policjanci zatrzymali kierowcę rozbitego audi. Wtedy też potwierdzili wskazania zgłaszającego. Kierowca audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie

 

Nidzica

 

W sobotę (30.10.2021 r.) około godz. 14:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w pobliżu miejscowości Nibork Drugi. Z ustaleń policjantów wynikało, że 47-letnia kierująca samochodem osobowym marki Seat nie upewniła się co do możliwości wykonania manewru zawracania, w wyniku czego zajechała drogę prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem Volvo. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej. W niedzielę (31.10.2021 r.) około godz. 19:30 w pobliżu miejscowości Janowiec Kościelny, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 36-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust cieku wodnego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Sprawca zdarzenia drogowego został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a jego 17-letniego pasażera przetransportowano do szpitala w Olsztynie. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że 36-latek był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Nidzicy do ustalenia miejsca pobytu oraz wsiadł za kierownicę pomimo wydanej ponad 14 lat temu decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem, wydanej przez Starostwo Powiatowe w Nidzicy.

 

Nowe Miasto Lubawskie

 

W sobotę (30.10.2021r.) o godz. 17:45 na ulicy Olbetowskiej w Kurzętniku policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem 52-letniego mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W niedzielę (31.10.202r) o godz. 14:45 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Rynek doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego rowerzysty. Policyjna kontrola potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia, że kierujący rowerem zanim wsiadł na jednoślad spożywał alkoholu. 37-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W poniedziałkowy poranek, ok. godz. 8:20 w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. 53-letni mieszkaniec gminy Biskupiec kierujący motorowerem miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

Olecko

 

Podczas 4 dni długiego weekendu oleccy policjanci ruchu drogowego skontrolowali blisko 100 pojazdów. Niestety nie obyło się bez naruszeń przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących ponad 20 mandatów karnych, w tym aż 16 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych rowerzystów.

 

Olsztyn

 

Choć funkcjonariusze poświęcają wiele sił i czasu na to, by zadbać o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, są osoby, które za nic mają ten wysiłek i swoją bezmyślnością go niweczą. Niestety nikt nie powstrzymał przed zajęciem miejsca za kierownicą 40-letniego kierującego, który w powiecie olszyńskim na trasie Stanclewo – Lipowo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wypadku zginął 36-letni pasażer. Kierowca i druga pasażerka nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Jak się okazało kierowca miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

 

W poniedziałek (01.11.2021) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kościuszki w Biskupcu. W tym przypadku kierujący osobowym oplem również stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 34-latek siedzący za kierownicą był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. 34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

 

W ubiegły weekend nie zabrakło także kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W poniedziałek (01.11.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli na ul. Towarowej osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 103 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 25-latek stracił prawo jazdy. Nie obyło się także bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

 

Pisz

 

W poniedziałek (01.11.2021) przed godz. 17:00 w okolicach miejscowości Nowe Guty 33-letnia mieszkanka województwa lubelskiego, kierująca pojazdem marki Toyota, na prostym odcinku drogi uderzyła w dzika, który wtargnął na jezdnię. W zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba. W piątek (29.10.2021) po godz. 20.00 na terenie gminy Biała Piska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 33-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna ten miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie. Policjanci zatrzymali kierującemu BMW prawo jazdy.

 

źródło: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama