Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Wojsko wkroczy do Wielbarka? Burmistrz Grzegorz Zapadka: - To kolejna szansa na rozwój gminy


Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział powołanie nowej dywizji. Będzie to 1. Dywizja Piechoty Legionów, która ma stacjonować głównie w województwie podlaskim – tam znajdzie się większość podległych jej jednostek. Będzie jednak także miała jednostki w województwie warmińsko-mazurskim. Jedna z lokalizacji to Wielbark – podało Radio Olsztyn.Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej podał, że nowe jednostki mogą powstać w dwóch miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza to Kamionka koło Iławy. Druga lokalizacja to Wielbark.

 

Burmistrz Grzegorz Zapadka upatruje w tej decyzji szansę na rozwój gospodarczy.

 


Reklama

- Na pewno jest to szansą rozwojową – mówił na antenie Radia Olsztyn włodarz Wielbarka. - Dla dużej – czy nawet średniej – jednostki wojskowej potrzeba sporo różnych usług i obsługi tej jednostki. To szansa dla ludzi, którzy chcieliby i mogli prowadzić tego typu działalność.

 

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe jednostki powstaną. Samorządowcy liczą na to, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych miesięcy. MON podał, że proces formowania nowej dywizji będzie „dynamiczny”.

źródło: MON, Radio Olsztyn, ipKomentarze do artykułu

Julka

Wszystko pięknie miasto się rozwija gratulacje dla naszego włodarza i rady miasta.Jednak problem który się u nas rozwija oczywiście chodź o narkotyki nic z tym się nie robi . Przykro na to patrzyć co dzieje się z naszą młodzieżą ale najważniejsze że gmina się rozwija.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama