Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Wojny w kraju nie ma – na razie


Pojawiające się na drogach krajowych groźnie wyglądające pojazdy wojskowe mogą budzić niepokój. Można je było zobaczyć w Szczytnie. Ale bez obaw. To tylko manewry.Według rządowego komunikatu, w ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw, w tym warmińsko-mazurskiego, odbywa się ruch kolumn wojskowych. Pojazdy można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.
Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.


Reklama

 


Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Reklama


Choć to tylko manewry, władze, tak wojskowe, jak cywilne, apelują o rozsądek. Chodzi o powstrzymanie własnej ciekawości i „szpanowanie” w internecie. Inaczej mówiąc: nie robimy zdjęć wojskowym pojazdom, nie wstawiamy ich w facebookowym bądź innym społecznościowym profilu i nie piszemy, gdzie i o której na kolumnę czy pojazd się natknęliśmy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama