Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Wojciechowski - wójt odnowiciel... (zdjęcia)


Dziekan ksiądz Andrzej Wysocki nazywa Sławomira Wojciechowskiego wójtem odnowicielem. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty zazdrości mieszkańcom gminy Szczytno miejsca zamieszkania i takiego włodarza. Te komentarze można było usłyszeć w piątek, 5 listopada podczas uroczystego oddania do użytku hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wawrochach.Budowa hali pochłonęła 3,3 mln zł. Ponad połowę tej kwoty (1,5 mln zł) gminie udało się pozyskać z programu Sportowa Polska. Wybudowany obiekt ma płytę sportową o wymiarach 24 metry długości i 12 szerokości.

 

- Z powodzeniem mieści się tu boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, czy gimnastyki... - wylicza wójt Sławomir Wojciechowski. - Sala wybudowana jest oczywiście z całym zapleczem technicznym oraz sanitarnym. Są szatnie, łazienki.

 

Na terenie gminy Szczytno jest aż pięć szkół publicznych: Rudka, Olszyny, Szymany, Lipowiec i Wawrochy. - I wszystkie od dziś mają sale sportowe – dodaje wójt Wojciechowski. - Przy każdej szkole są też boiska.

 

Podczas uroczystości otwarcia sali obecni byli między innymi: poseł – Jerzy Małecki, warmińsko-mazurski kurator oświaty – Krzysztof Marek Nowacki, radny sejmiku wojewódzkiego – Henryk Żuchowski, dziekan – ksiądz Andrzej Wysocki oraz starosta szczycieński – Jarosław Matłach.


Reklama

 

- Patrząc na to, co w swojej gminie wyczynia wójt Sławomir Wojciechowski śmiało można go nazwać wójtem odnowicielem – komentował otwarcie sali w Wawrochach dziekan ks. Andrzej Wysocki. - Jest to gmina, która niesamowicie się rozwija. Wzór do naśladowania dla innych.

 

W tych zachwytach wtórował mu kurator Krzysztof Marek Nowacki. - Zazdroszczę mieszkańcom gminy Szczytno, że mają szczęście do tak niesamowitego włodarza, zazdroszczę im gminy, w której mieszkają – mówił. - Bo nawet miasto wojewódzkie, jakim jest Olsztyn, nie ma takiej infrastruktury. Są tam szkoły, które nadal nie mają sal sportowych. Takim przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 1, którą ja jeszcze kończyłem.

 

Z kolei Henryk Żuchowski i Jarosław Matłach niemal jednogłośnie podkreślali, że wójt Wojciechowski to wzór dobrego gospodarza, który skutecznie potrafi pozyskiwać pieniądze na swoje inwestycje i pomysły.

Reklama

 

- Nie politykuje tylko działa, aby mieszkańcom jego gminy żyło się jak najlepiej – dodaje Żuchowski.- Jestem przekonany, że mieszkańcy gminy Szczytno to widzą.

 

Podczas uroczystego otwarcia sali uczniowie miejscowej podstawówki przygotowali specjalny program artystyczny. Obejrzeli go miedzy innymi przedstawiciele rady gminy, rady rodziców, nauczyciele, czy mieszkańcy sołectwa.Komentarze do artykułu

Ewelina

Co tu dużo mówić to jest gospodarz!!! Inni wójtowie z powiatu powinni iść do niego na lekcję zaradności i przedsiębiorczości.

Zdzysk

Jan , cała prawda o byłym burmistrzu wszystko co robił dla miasta to same bzdety i na starość przykleja się do cudzych sukcesów

Tomek

Nie rozśmieszajcie mnie tymi tytułami.... Gmina umiera, pracy brak, dzieci nie widzą tu przyszłości a wy mówicie o odnowicielu. Świętym go zróbcie i módlcie się do Pana Wójta... Synowa po znajomości bez konkursu została kierownikiem MOPS. Radni nie odezwą się na sesji bo się boją.... siedzą potulnie jak baranki... Tylko w Szczytnie radni mają to \"coś...\" oni są od radzenia a nie od podnoszenia rąk.

Jan

Tak Żuchowski, bardzo rzadko się z tobą zgadzam, ale w tym przypadku co do wójta Wojciechowskiego, zgadzam się w 100%. Czego nie można powiedzieć tak o twojej osobie, ponieważ wszędzie gdzie się tylko da wtrącasz politykę, oraz żerujesz na czyś pieniądzach, na czyjeś pracy, by się tylko pokazać oraz wypromować tanim kosztem.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama