Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Wodociąg za ponad 650 tysięcy złotych już niemal gotowy. Wody nie zabraknie!


Już niemal w połowie gotowy jest nowy wodociąg do Marksewa (gmina Szczytno). Inwestycję realizuje Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. Za ponad 650 tysięcy złotych powstaje 5 kilometrów sieci.Inwestycja w Marksewie to efekt decyzji władz gminy Dźwierzuty. Marianna Szydlik, wójt gminy już w sierpniu ubiegłego roku poinformowała samorząd gminy Szczytno o tym, że z końcem lipca 2023 roku zakręca kurki z wodą mieszkańcom Marksewa.

 

Gmina Dźwierzuty w ten sposób walczy z brakiem wody na swoim terenie. Mimo potężnych inwestycji w studnie i infrastrukturę wodną od wielu lat mieszkańcy gminy borykają się z brakiem wody. Problem nasila się w sezonie letnim, gdy wzrasta liczba odbiorców wody na terenach turystycznych.


Reklama

 

- Musimy zadbać o naszych mieszkańców – mówi wprost Barbara Trusewicz, wicewójt gminy Dźwierzuty. - Problemy z wodą trwają zbyt długo – dodaje. - Liczymy, że nasze działania tym razem rozwiążą problem.

 

Władze gminy Szczytno zapewniają, że mieszkańcom Marksewa wody nie zabraknie.

Reklama

 

- Myślę, że nowy wodociąg zostanie wybudowany znacznie wcześniej niż ostateczny termin odłączania nałożony na nas przez gminę Dźwierzuty – uspokaja wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski.Komentarze do artykułu

Zbulwersowany

Wójcie. Gdzie jest ścieżka w stronę Roman. Już tyle czasu czekamy. Miała już dawno powstać, czyżby uważał nas pan za kogoś gorszego. Zapamiętamy. Wybory niebawem.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama