Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Wkręcili policjantów w pomaganie. Gabrysia liczy też na innych


Szczycieńscy policjanci włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Gabrysi Bednarek. Przed Gabrysią jeszcze jedna operacja, intensywna rehabilitacja oraz dalsze leczenie. - Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji.Małą Gabrysię Bednarek znamy chyba wszyscy. Dziewczynka ma 3 latka i jest mieszkanką Szczytna. Mama Gabrysi, pani Aleksandra jeszcze przed narodzinami córeczki dowiedziała się, że Gabrysia urodzi się z krytyczną wadą serca. Wtedy ruszyła zbiórka pieniędzy na niezbędną operację ratującą życie Gabrysi, która została wykonana tuż po narodzinach dziewczynki w szpitalu w Niemczech. Ponad miesiąc po narodzinach dziewczynki odbyła się druga, a w marcu 2020 roku trzecia operacja.

 

Gabrysię czeka jeszcze ostatnia planowana operacja, ta, od której zależy jej całe dalsze życie. Aby 3-latka mogła cieszyć się dzieciństwem jak inne dzieci, potrzebuje intensywnej rehabilitacji, zajęć z neurologopedą, licznych wizyt u specjalistów oraz przyjmowania codziennej dawki lekarstw.


Reklama

 

Do działań zbiórki plastikowych nakrętek włączyli się szczycieńscy policjanci, którzy m.in. przynoszą z domów plastikowe nakrętki oraz którzy do włączenia się w ten szczytny cel zachęcają mieszkańców gmin, na terenie których pełnią służby.

 

Wszyscy możemy pomóc małej Gabrysi. Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki. Można je przynieść do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, Posterunku Policji w Świętajnie lub Wielbarku. Przed domem Gabrysi ustawione jest duże czerwone serce, do którego również można wrzucać uzbierane wcześniej nakrętki.

Reklama

 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję „Wkręć się w pomaganie” dla Gabrysi Bednarek!  Akcja trwa do 2 grudnia 2022 roku!Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama