Poniedziałek, 11 Grudzień
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -

Reklama


Reklama

Wioska Aniołów trafiła do TVN


Wioską Aniołów w Farynach (gmina Rozogi) zainteresowała się Dzień Dobry TVN. Dziennikarze tej telewizji śniadaniowej odwiedzili wieś w grudniu, a w styczniu wyemitowali specjalny program o faryńskich aniołach.


  • Data:

Pomysłodawcą i twórcą „Wioski Aniołów” w Farynach jest miejscowy proboszcz ksiądz Robert Nurczyk.

 

Ks. Robert Nurczyk

 

 

- Wizyta dziennikarzy była dość zaskakująca, ale i ciekawa – mówi z uśmiechem proboszcz Nurczyk. - Wspólnie z innymi uczestnikami naszych rzeźbiarskich plenerów opowiedzieliśmy o historii rzeźbienia aniołów w naszej wsi. Efekt jest taki, że powstał fajny materiał telewizyjny, który można było obejrzeć w Dzień Dobry TVN 11 stycznia. Ale jest też inny tego efekt:zgłaszają się do mnie inne telewizje – dodaje ksiądz Nurczyk z uśmiechem.


Reklama

 

Materiał filmowy o Wiosce Aniołów w Farynach można obejrzeć pod tym linkiem: https://dziendobry.tvn.pl/a/polska-wies-z-miastem-aniolow

 

Anioły stały się już wizytówką Faryn, ale też sąsiednich wsi. Jak mówią mieszkańcy dzięki tym rzeźbom to najlepiej strzeżona wieś w powiecie, ponieważ kiedy wszyscy śpią, na straży spokoju stoją zastępy aniołów. Czuwają nad miejscowością i jej mieszkańcami.

 

Reklama

Ksiądz Robert Nurczyk śluby kapłańskie złożył 4 czerwca 2005 roku w Olsztynie. Pochodzi z Bytomia. Tam się wychował, uczył, był ministrantem i to tam podjął decyzję o zostaniu księdzem. Przez wiele lat pracował na misjach. Potem był między innymi wikarnym w Świętajnie. A od 5 lat jest proboszczem parafii w Farynach. - Ponieważ pochodzę z artystycznej rodziny, pragnąłem połączyć wiarę i sztukę w jedno – wspomina. - Tak zrodził się pomysł na rzeźbienie aniołów.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama