Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Wiosenny Turniej Natura Mazur. Kacper Chełstowski z Pasymia najlepszy

W miniony weekend rozegrany został turniej tenisa ziemnego w singlu mężczyzn Natura Mazur 2023. 27 zawodników zmierzyło się w dwóch kategoriach – open i mix. Złote krążki trafiły do Kacpra Chełstowskiego i Jacka Tomaszka.

Początkowo gracze rywalizowali w grupach, by po eliminacjach spotkać się w systemie pucharowym. Zwycięzcą kategorii open został Kacper Chełstowski z Pasymia, który w finale, po zaciętym meczu pokonał Krzysztofa Bugaja z Roman. W kategorii mix finał zakończył się zwycięstwem Jacka Tomaszka z Kamionka, który pokonał Mariusza Maślaka ze Szczytna.

Turniej odbył się w jedynej hali tenisowej w powiecie szczycieńskim w Hotelu Natura Mazur. Coraz wyższy poziom sportowy graczy, czy wiele pojedynków rozstrzyganych przez tie-break skumulowało w przeciągu dwóch dni aż 41 meczów.

Jak mówią sami organizatorzy — dzięki zrozumieniu dyrekcji hotelu, turniej udało się zakończyć w niedzielę, a ostatni mecz trwał do około godziny 23:00.

Organizator: Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.