Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Wielkie rżnięcie pod cargo?


Do redakcji dotarły sensacyjne informacje dotyczące ogromnych połaci lasu przy lotnisku w Szymanach. Należący obecnie do samorządu wojewódzkiego około 100-hektarowy obszar miał być w pełni „wykastrowany”, działki kuluarowo podzielone i obiecane wielu inwestorom, zainteresowanym działalnością okołolotniskową. Rzeczywistość okazała się podobna do dawnego dowcipu o tym, jak to Wania ukradł samochód na moskiewskim Placu Czerwonym, kiedy to nie był samochód lecz rower i to nie Wania ukradł, ale ukradziono Wani.Prawdą jest jednak, że nieco lasu z okolic lotniska wycięto. Widać to wyraźnie na naszych zdjęciach. Wykarczowany został niezbyt wielki obszar dokładnie naprzeciwko terminala. Wieść niesie, że ma tam powstać hotel. Co do innych działań wiadomo jedynie, że „coś się ma dziać”.

 

Gmina Szczytno, m.in. ubiega się o to, by za inwestycję strategiczną w nowym RPO została uznana budowa drogi, wiodącej do terenów inwestycyjnych, jeszcze porośniętych. W RPO – podobno – mają też być ujęte działania, w ramach których okołolotniskowy teren miałby zostać wyposażony w niezbędną infrastrukturę (prąd, woda, kanalizacja itp.). Podobno – bo próby uzyskania konkretnych informacji z tzw. pierwszej ręki kończą się jak na razie odpowiedzią: „Jeszcze za wcześnie o tym mówić”. Pusta „polana” przed terminalem świadczy jednak o tym, że coś faktycznie się dzieje.


Reklama

Reklama

 

O tym, że przygotowanie terenu pod inwestycje powinno być priorytetem, pisaliśmy bodaj ze dwa-trzy lata temu, gdy gmina Szczytno taki kierunek zagospodarowania tego obszaru uwzględniła w swojej strategii.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama