Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Wielkanocne brzmienia w Pasymiu, czyli koncert Zespołu Dętego z Biegen


Pasym będzie gospodarzem niezwykłego wydarzenia muzycznego - wielkanocnego koncertu Zespołu Instrumentów Dętych z Biegen. Ta wiejska formacja, mimo amatorskiego charakteru, zachwyca profesjonalizmem i pasją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.Koncert odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburski w Pasymiu. Zespołu Instrumentów Dętych z Biegen/RFN, z tradycjami sięgającymi 1955 roku, obecnie liczy 14 zaangażowanych muzyków, którzy z miłości do muzyki i społeczności tworzą zaskakująco bogaty repertuar.

 

Dęte instrumenty zabrzmią w Pasymiu w środę, 3 kwietnia, o godzinie 18:00, przywołując atmosferę refleksji i radości. To nie tylko okazja do celebrowania świąt, ale również szansa, by doświadczyć muzycznego mostu między pokoleniami. W koncercie wystąpią bowiem już wnuki założycieli, tworząc trzecie pokolenie tej wyjątkowej formacji.


Reklama

 

Koncertowi Zespołu z Biegen będą towarzyszyli muzycy z Müllrose oraz Frankfurtu nad Odrą, co obiecuje prawdziwe święto muzyki. "W roli głównej… dęte" - te słowa najlepiej oddają ducha nadchodzącego wydarzenia, które połączy tradycję z nowoczesnością, a także lokalną społeczność z gośćmi zza granicy.

Reklama

Wstęp wolny.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama