Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy


Nawet 5 tysięcy żołnierzy może zasiedlić okolice Wielbarka. Wojsko już rozpoczęło promocję tworzenia jednostki woskowej na terenie tej gminy. Przy zabytkowym kościele ewangelickim pojawił się właśnie ogromny baner reklamowy informujący o powstaniu nowej jednostki wojskowej.Mieszkańcy Wielbarka patrzą na to z dystansem, ale też i nadzieją na rozwój swojej miejscowości.

 

- Z tego, co słyszałam, to ma tu powstać jednostka w sile pułku – mówi dziennikarzowi „Tygodnika Szczytno” jeden z mieszkańców miasteczka. - Mówi się o dwóch, a może nawet pięciu tysiącach żołnierzy. To ogromne liczby. Gdyby sprowadziły się tu ich rodziny, to Wielbark mógłby stać się większy od Szczytna – dodaje żartując. - Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Wojskowi na razie nie komentują oficjalnie sprawy. Z naszych ustaleń wynika, że jednostka miałaby mieścić się przy ulicy Przemysłowej w Wielbarku.


Reklama

 

Reklama

Informacje o utworzeniu jednostki w Wielbarku pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. W styczniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił w Białymstoku wstępne założenia w sprawie formowania nowej 1. Dywizji Piechoty Legionów. Jej pododdziały mają zostać sformowane właśnie między innymi w Wielbarku.

 

Nazwa jednostki nawiązuje do oddziału walczącego podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Na jej wyposażeniu będą między innymi czołgi Abrams i K2 oraz haubice K9 i AHS Krab.

 

- Na pewno jest to szansą rozwojową. Dla dużej – czy nawet średniej – jednostki wojskowej potrzeba sporo różnych usług i obsługi tej jednostki. To szansa dla ludzi, którzy chcieliby i mogli prowadzić tego typu działalność na terenie naszej gminy – mówił w Radiu Olsztyn burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka.

 

Baner reklamowy, który pojawił się w Wielbarku, to informacja, ale też zapewne zachęta dla młodych ludzi, aby wstępowali w szeregi wojska.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama