Poniedziałek, 4 Lipiec
Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy -

Reklama


Reklama

Wielbark coraz bliżej miasta


Około 3300 mieszkańców – tyle osób znajdzie się w wytyczonych właśnie granicach administracyjnych przyszłego miasta Wielbark. Czas na konsultacje społeczne.Pracę nad zmianą statusu Wielbarka są bardzo zaawansowane.

- Właściwie mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - Granice administracyjne są wytyczone, kolonie, z którymi był największy problem przyłączyliśmy do poszczególnych ulic. Byłem na spotkaniu z wicewojewodą, przedstawiłem mu stan przygotowań.

Teraz gminę Wielbark czekają konsultacje społeczne. Wypowiedzieć się w sprawie nadania praw miejskich Wielbarkowi będą mogli wszyscy pełnoletni mieszkańcy gminy. Konsultacje przeprowadzone zostaną we wrześniu i październiku.


Reklama

- Będą prowadzone w trzech formach: ankiecie internetowej, spotkaniach z wójtem, po terenie gminy będzie też chodziła specjalna komisja – mówi wójt Zapadka. - Chcemy, aby w tej sprawie wypowiedziało się jak najwięcej mieszkańców.

Potem radni podejmą uchwałę, a gmina złoży dokumenty do wojewody i za jego pośrednictwem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Wielbark już w styczniu 2019 roku stanie się miastem. Trzecim w naszym powiecie po Szczytnie i Pasymiu. Będzie liczyło około 3300 mieszkańców. Natomiast cała gmina miejsko-wiejska będzie miała około 6500 mieszkańców.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama