127 km/h przy ograniczeniu do 60. Porsche pędzące ponad 145 km/h. Kierowca bez uprawnień i kolejne zatrzymane prawa jazdy. Miniony weekend na drogach powiatu szczycieńskiego upłynął pod znakiem niebezpiecznej jazdy i wysokich mandatów. Policjanci interweniowali wobec wielu kierowców łamiących przepisy.
Jedna z najpoważniejszych sytuacji miała miejsce w piątek rano w Lipniaku na krajowej „59”. Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę audi, który jechał 127 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, dostał 14 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tys. zł.
Tego samego dnia po południu w Szczytnie patrol zatrzymał 35-letniego mieszkańca gminy Szczytno kierującego nissanem. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawa trafi do sądu.
W sobotę policjanci grupy SPEED praktycznie przez cały dzień zatrzymywali kolejnych piratów drogowych.
W Wyżegach 46-letni kierowca porsche jechał 145,4 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Stracił prawo jazdy, dostał 13 punktów karnych i mandat w wysokości 1500 zł.
Kilka godzin później w Przeździęku Wielkim funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego kierowcę BMW z powiatu ostrołęckiego. Przekroczył prędkość o ponad 54 km/h. Ponieważ działał w warunkach recydywy, mandat wyniósł już 3 tys. zł. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.
W tej samej miejscowości w ręce policjantów wpadł także 63-letni obywatel Białorusi kierujący mercedesem. W obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 55 km/h. Został ukarany mandatem 1500 zł i 13 punktami karnymi.
Niebezpiecznie było również wieczorem na krajowej „57” w Piwnicach Wielkich. 47-letni kierowca audi z Przasnysza jechał ponad 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem.
Kilka minut później na trasie Nowiny – Nowe Gizewo funkcjonariusze zatrzymali kolejne audi. 23-letni kierowca miał na liczniku ponad 143 km/h. Ponieważ było to kolejne podobne wykroczenie, mandat wyniósł aż 3 tys. zł.
Weekend zakończył się kolejnym zatrzymaniem prawa jazdy. W niedzielę wieczorem w miejscowości Występ 19-letni kierowca hyundaia przekroczył prędkość o 63,5 km/h poza obszarem zabudowanym. Otrzymał mandat 2 tys. zł i 14 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03