Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Wciąż niebezpiecznie na drogach, policja apeluje do kierowców o ostrożność


Wciąż jest wyjątkowo groźnie na drogach naszego powiatu. Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność na drodze.We wtorek, 24 maja w Wielbarku kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW Transporter. 69-letnia kobieta za doprowadzenie do zdarzenia drogowego została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 250 złotych.


Reklama

 

Reklama

Tego samego dnia w Szczytnie doszło do kolejnego zdarzenia z podobnych przyczyn. Tym razem 71-letni mieszkaniec Gminy Szczytno, kierujący pojazdem marki VW Golf wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo poruszającemu się VW Passat.

 

- W wyniku takiego zachowania kierującego, doszło do zderzenia bocznego pojazdów – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Na sprawcę kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, został nałożony mandat karny w wysokości 1 500 złotych.

 

 

 

W środę, 25 maja w Szczytnie 55-letni kierujący pojazdem marki DAF nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie. Kierowca ciężarówki nie przyznał się jednak do winy i stwierdził, że chcę wyjaśnić tą sprawę w sądzie, dlatego policjanci odstąpili od nałożenia mandatu karnego. Sprawa zostanie przedłożona dla sądu, który zadecyduje o karze dla sprawcy tego czynu.

 

 

- Wszyscy uczestnicy ruchu biorący udział w przedstawionych zdarzeniach drogowych byli trzeźwi i nie wymagali udzielania pomocy medycznej – dodaje policjantka.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama